Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Átfolyós elektromos vízmelegít...

Átfolyós elektromos vízmelegítőt mennyire ajánljátok? Vásároltam egy lakást és a régi tulaj azt használt, elég kicsi a hely így csak kisebb bojler lenne megoldható. Így hirtelen találtam 3500 és 5500 wattos megoldást, jóval olcsóbb is maga eszköz.

Figyelt kérdés
Ha van esetleg konkrét típus, ami bevált, azt megköszönöm.

márc. 17. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Ami bevált az a Hajdú.
márc. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A legfontosabb az, hogy megnézd hány amperes a villanyóra mellett a kismegszakító.


3500W ~ kb 15A (1 fázisról megy)

5500W ~ kb 3*8A (3 fázisról megy)


Egy tipikus 16A-es kismegszakítónál ez azt jelenti, hogy amikor a 3500-as bekapcsol, akkor max egy led lámpa éghet a lakásban, ettől több fogyasztó túlterheli a hálózatot és lekapcsol a megszakító.


A másik fontos infó: a kisebb 5 a nagyobb kb 10 liter 40°C vizet tud előállítani percenként. 100 liter melegvíz a fürdőkádba nem kevés idő.

márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Az átfolyós elektromos bojlernek nagyon kicsi az áteresztő képessége, tehát alapvetően csak kézmosásra és legfeljebb mosogatásra alkalmas, de zuhanyozásra már nemigen.
márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak vízszintesen szerelhető bojlerek, így ezek elférnek a konyha vagy a fürdő ajtó felett is. Nem a legszebb megoldás, de legalább normálisan adja a melegvizet.
márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rettenetesen rossz a vízszintes bojler! A hideg rögtön összekeveredik a meleggel, hiába 80 literes a bojler, jó ha 10-20 liter forróvizet ki tudsz engedni, utána már csak langyos jön.
márc. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jó ez, nekem ilyen volt .

VAgy két évig tökéletes volt , majd a fürdőszoba felíjításnál tele ment kosszal és leszedtem.

Most úgy nézki hogy már kitudtam takarítani és megyen vissza.

márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz tudni vele megfelelő melegvizet csinálni. Vagy a nyomás lesz kicsi, vagy a hőmérséklet alacsony. Vagy ha veszel egyx baromi nagy teljesítményűt, akkor meg a villany nem fogja bírni.
márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. Te se ismered ezt, nem értesz hozzá .

Írtam hogy nekem van és jó.

márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!