Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyit keres manapság egy...

Mennyit keres manapság egy szobafestő szakmunkás alkalmazottként?

Figyelt kérdés
márc. 18. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Körülbelül négyszer-ötször annyit, mint egy diplomás.
márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Nettó 350 ezer
márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Alkalmazottkent felet sem annak amit vallalkozokent megkapna.
márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

"Alkalmazottkent felet sem annak amit vallalkozokent megkapna."


Tessék akkor vállalkozni!

Aztán vagy kifizetnek vagy nem.

Vagy lesz megrendelésed vagy nem.

márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Max ha kokler vagy.

Sok ismerosom dolgozik vallakozokent, es koszonik szepen, munkajuk is van, es ki is vannak fizetve.

márc. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
500 ezer nagyjából.
márc. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
4 órás bejelentés, 300 nettó, hétfőtől-szombatig
márc. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Netto 300-350-et keresnek manapsag. Viszont csak 4 orara jelentik be oket. Nem kapnak fizetett szabdsagot, nem jar tappenz, nincs fizetett unnepnap. Orabert kapnak, pl 1700 orankent es az zsebbe megy. Ezen felul nem jar se benzinpenz, sem ruhapenz, semmi egyeb.

A masik problema hogy mivel oraberben dolgoztatnak, ezert ha egy nap csak 6 orat dolgozol mert varni kell a szaradassal masnapig hogy folytatni tudd a festest, akkor 6 oranyi fizetessel mesz haza. Viszont en ugy kalkulaltam mielott elhelyezkedtem valahol doglozni hogy teljes munkaidot dolgozok minden nap.

Ez annyira kiszamithatatlan hogy ilyen feltetelekkel nem lehet egy haztartast fenntartani, gyereket nevelni, hitelt fizetni, alberletet fizetni.

Amikor utoljara dolgoztam Magyarorszagon festokent akkor elmeledben 140-et kellett volna keressek nettoba, a minimalberes doglozok meg olyan 80-90 korul vittek haza.

Mivel soha nem volt olyan honap hogy nekem meglegyen az igert oraszam, ezert mindig 100-120 korul vittem haza. Sok olyan nap volt hogy legletteltuk a szobat, de nem tudtuk csiszolni csak masnap, ezert hazamentunk. Vagy egyik nap odamentunk a hazhoz koran reggel szinezni, kesz volt delre es mentunk haza, igy szinten nem volt meg a teljes napi fizetes. A vallalkozo viszont felvette a teljes osszeget a munkara es meg orult is neki hogy nem kellett egesz napot kifizetni az embereknek.

Most kulfoldon olyan munkam van hogy az egesz nap kivan fizetve mindig, akkor is ha 2kor mar osszepakoltunk mert kesz a munka. Nyilvan a fonok ugy intezi hogy ha lehet akkor vegig dolgozzuk a muszakot de kisebb munkaknal nem buntet minket mert elobb befejeztuk a munkat.



Vallalkozo a duplajat is megtudja keresni, attol fugg menny munkaja van, milyen munkat vegez, van e alkalmazott, stb. Viszont nem mindenki akar vallakozo lenni mert sok hatranya is van. Pl sokat kell rohangalni a munkak utan es nem minden arajanlatbol lesz megrendeles. Osszessegeben igy is jobban megeri Magyarorszagon vallalkozni mert te szabod a felteteleket, magadnak keresed a penzt nem egy vallalkozonak es te osztod be az idodet is.

márc. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
nettó 330
márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Siralmas ez a nettó 300-350, meg a többi (bejelentés, ruha, tb, szabadság stb) hiánya ezért a kemény munkáért, vannak műveletek a festésben amit azért nem mindenki tud megcsinálni szépen vagy egyáltalán sehogy, oda kell a szakértelem is. Mondom ezt úgy hogy nem vagyok festő, irodában dolgozom de iskolás koromban eljártam festőknek segiteni egy kis plusz bevételért.
márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!