Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Normális, hogy a munkások...

Normális, hogy a munkások sosem azt csinálják, amiben megállapodunk?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, több minden felújításra szorul, apránként kezdtük el csináltatni. Gyakorlatilag bármit kérünk és bármiben egyezünk meg, sosem azt kapjuk végeredményként, mint amiben megegyeztünk. Itt ne arra gondoljatok, hogy kiderül, hogy valami fizikai akadálya van, csak szimplán nem úgy csinálják. Egy kőműves munkánál konkrétan letagadta a munka egyik részét, hogy ilyenről nem is beszéltünk. Másiknál ügyefogyott magyarázat arra, hogy miért jön ki jobban, ha emígy csinálják, és nem úgy, ahogy megbeszéltük (amire módosítanak, az sokkal egyszerűbb munka, de az árajánlat a bonyolultabbra szólt. Ha ezt említjük, akkor rávágják, hogy nem egyszerűbb ez, pedig laikusként is egyértelmű, hogy de.)

Ez "normális"? Mindig ilyenek mindenkivel?

Mert az előző helyzetnél (ahol letagadta a kőműves a megbeszélteket, pedig jegyzetelt is a megbeszélésnél), ott jól össze is balhéztunk, olyanokat vágott hozzánk, ami nem volt igaz (pl. hogy variáltunk az elején egy csomót, pedig ez nem igaz, konkrétan egy variálás sem történt). Itt is megkérdezhették volna, hogy nem-e gond, hogy inkább így legyen, de nem szóltak semmit, csak elkezdték máshogy csinálni a munkát, és mikor feltűnt, és rákérdeztem, akkor kaptam ilyen értelmetlen indoklást.


márc. 19. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem fizettél előre akkor ez nem gond neked.

Szerződés?

Igen, mind ilyen, sőt ez csak a kezdet.

Sok lopásra csak hetek, hónapok múlva jössz rá, vagy amikor bontani kell a hibás kivitelezés miatt

márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Írásbeli szerződést kell rá kötni.
márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt nekiállnak, szerződjetek, azaz le kell írni, hogy mit szeretnétek, arra írjon oda egy-egy árat tételesen munkafolyamatonként, határidőkkel, aztán azt írjátok alá.
márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Szóbeli szerződés is létezik, felveszed.

Legyen óradíj megállapodva így könnyen kalkulálható az extra munka, vagy félig kész állapotban bontható a szerződés, szerződés szegésnél.

márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Meggyőződtél róla, hogy van szakmai végzettséget igazoló papírja ? Ellenőrizted folyamatosan a munkáját ?

A nyaralónknál a lapos tető helyébe sátortetőt terveztettünk. Pontosan felmértem a szükséges faanyag mennyiségét és igyekeztem a helyi Tüzépnél megvenni a szükséges faanyagot úgy, hogy a lehető legkisebb legyen a szabászati hulladék. Már a tervrajz nézegetésekor feltűnt, hogy mintha nem egészen értené az állítólagos ács és brigádja az ábrázoltakat. Aztán amikor a legnagyobb keresztmetszetű és leghosszabb, áthidalónak szánt gerendát megragadták és láthatóan eltökélték, hogy azt azonnal feldarabolják, akkor megkértem őket, hogy függesszék fel tervezett tevékenységüket.

márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%

- Szerződés, pontos leírás, követelmények, anyagok leírása, rajz, pontos árajánlat, záradékok az előre nem látható eseményekre, módosításokra, kötbérek, stb.

- Munka közben többször ellenőrizteted hozzáértő szakemberrel, műszaki ellenőrrel.

- Átvételkor pedig a hozzáértő műszaki ellenőr veszi át

Jaaaaa hogy ez drága? Hát csókolom, akkor marad az olcsó megoldás és olyan lesz amilyen.

márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Ha én a munkahelyemen azt mondanám azért adjanak több fizetést, hogy azt csináljam amit kell és ne okozzak kárt, akkor úgy kib...nának, hogy csak na.
márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tök egyszerű nem fizeted ki amíg rendesen meg nem csinálják.
márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!