Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályog házat polisztirol vagy...

Vályog házat polisztirol vagy grafit alapanyagú szigetelőanyaggal érdemesebb szigetelni?

Figyelt kérdés

Lehet egyáltalán ezekkel?

Kérlek fejtsd ki a válaszod.

Előre is köszönöm.



márc. 20. 15:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

A vályogot a legjobb semmivel sem szigetelni. Nem csak a talaj felől kap vizet, hanem a főzés, zuhanyzás, száradó ruhák páráját is felveszik a falak, ezt is le kell adnia. Csapadékos időben a levegő páratartalma magas, ezt is beszívják a falak. Ezzel nincs baj, ha szellőzik, de ha ezt lezárják vagy csökkentik, az gond a falnak.


Nézegettem szigetelt vályogházat megvételre, kihívtam statikust megnézetni, és azt javasolta, hogy a szigetelést le kéne venni, hogy ne okozzon problémát később.


Meg amúgy minek szigetelni? Ha száraz, képes tartani a hőt télen, és a telek egyre enyhébbek. Nyáron ezek a házak általában hűvösek.

márc. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

11# bonyolittod.

Először is ha párafèkezős anyaggal vakolták, ugyanojan lassan szívja be, mint nyomja ki magából. Sima benti párától, nem fog elvizesedni a fal. A páraszabályzásba csak egy kis rèsz tud rèsztvenni. A legtöbbet a talajból kapja, azt kell kipárologtatnia. Ha ezt meggátolod, nincs mit párologtasson ergo.

Ugyanúgy ha, párafèkező vakolása van, felse tudja venni a párát, tehát nem lesz mit kipárologtasson.


Meg amúgy azèrt kell szigetelni, mert a hőtárolás ès hőszigetelès fordítottan arányos. Így a felvett hőt, a fal mindkèt oldalán leadja. Amit nem kène, jobb ha csak a lakótèr felè adja vissza.

márc. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag ásványgyapot semmi más!.Vakolat kizárólag szilikát vakolat!Ezek a termékek légáteresztök nem zárják le a falat!Nem olcsó de ez való vályog ill veretfalra!
márc. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#12 Teljes tisztelettel mondom, de szerintem te bonyolítod túl azzal, hogy különböző anyagokkal vonnád/takarnád be a vályogot. Én azt mondom, maradjon olyan, amilyennek megépítették és ahogy évtizedekig funkcionált. Ügyelni kell, hogy ne kapjon vizet.


A szigetelés szükségessegét se látom. Régi házban lakom, megvételkor az építész az első és legfontosabb felújítási feladatnak a szigetelést javasolta. Nem csináltattam meg, mert nagyon drága és vonakodom még több műanyagot és vegyszert beépíteni a házba. És azóta se látom hiányát, mert egyre enyhébbek a telek, nálam télen is nyitva az ajtó a macska miatt (jön-megy) és nem fázom, a fűtésszámla se sok. De az emberek a 4 hónapos tél miatt, amiből csak pàr hétig vannak éjszaka mínuszok, becsomagolja a házát műanyagba. És több ilyen háznál nyáron még melegebb van, mert valamit elrontottak a tervezésnél.


Na mindegy, nyugis pénteket mindenkinek!

márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mindentudó99 ***** válasza:
A szigeteles lènyege hogy télen nyáron haszna van. Az hogy nyáron melegebb van tőke egyszerűen képtelenség
márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!