Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől esik a nyomás zárt...

Mitől esik a nyomás zárt rendszerben?

Figyelt kérdés
Adott egy zárt rendszerű fűtés rendszer, 4 db radiátorral, valamint 2 db automata légtelenítővel amit egy régi FÉG gázkazán hajt. Sajnos a pontos típusát nem tudom, de fényképek alapján FÉG ZC-18-ra tippelnék. A probléma a következő: valahol vagy valamilyen módon eltávozik a nyomás a rendszerből. Nagyjából 6 hetente töltök rá vizet, hidegen olyan 1,3 bar körülre szoktam tölteni. Mi lehet ennek az oka? Anyukámnál ugyan ilyen rendszer van kiépítve, ott viszont patikán üzemel talán 1-2 évente kell feltölteni nagyon picit. Ennek fejében meg már a falat kaparom, mert a fürdőszobában levő törülköző szárítóban egyfolytában csordogál a víz. Próbáltam légteleníteni többször is, de az eredmény ugyan az. Viszont feltűnt egy érdekesség. A napokban a kezembe akadt a törülköző szárító papírja. (Decemberben lett felszerelve) a papírjában az van? Hogy a bejövő és az elmenő víznek alul kell lennie. Viszont nalunk úgy szerelte fel a jóember, hogy jobb felül jön a bejövő víz, és bal alul távozik, ráadásul mindezt 2 sarok szeleppel megspékelve. Lehet hogy ez okozza a folyamatos csordogáló hangot? Vagy mennyire normális és szakszerű ez a be kötés? Mert a papírja szerint nem így kellett volna bekötni. Laikusként kérdezem, mert amikor vissza hívtuk az embert akkor vakarta a fejét, hogy most mi is a probléma?

#fűtés #FÉG #Nyomás esés
márc. 20. 21:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A törőkőző száritónál az előremenőt alulra kell kötni.Ez a fűtőtest levegős .
márc. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont így van nekem is bekötve és tökéletesen működik. Bár nekem normál 1/2"-os radiátorszelepek vannak rajta.
márc. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valahol elmegy a vized. Ellenőrizd az automata légtelenítőket, annak meghibásodásakor ott is jöhet.
márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!