Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízhálózatban dugulás/eltömődés?

Vízhálózatban dugulás/eltömődés?

Figyelt kérdés
Van egy hétvégi házunk, kb 20 éves vízhálózattal ami 1 db vízórából és 1 db házon kívüli elzáróból áll. Mind a kettő nyitva, tesztelve(nem romlott el egyik golyós kék elzáró csap sem) és nincs a házban víz. víz nem fogy, nem pörög az óra, minden nyitva van 2 db csapunk 1 falon (1 fürdő, 1 mosogató) és 1 db wc tartály. Egyikben sem jön víz csak nagyon halványan csepereg.... na ilyenkor mi van? a colos kpe cső a ház alatt fut me kb méter mélyen a konyhafal alatt jön fel onnan jönnek a 2 db kiállás. Eddig volt ősszel zártam el fagytalanítottam stb betegség miatt most tudtunk kijutni nincs víz sehol a házban, ház előtt van a kerti csapból ömlik. Ötlet? :( Szeretném orvosolni esetleg házilag mielőtt kijön csilliárdokért egy vizes...
ápr. 7. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

"tesztelve(nem romlott el egyik golyós kék elzáró csap sem"


Aztán hogyan tesztelted ?

ápr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, mivel nem vagyok szaki csak józan paraszti ész jutott, szétcsavartam a kpe cső csatlakozást ami a ház felé utoljára elzárja a vizet és ha kinyitottam ömlött a víz, ha elzártam nem folyt. gondolom a feladatát ellátja ezáltal... tehát jó eséllyel engedi avagy elzárja a ház irányába a víz útját. itt van víz ahogy kell. utána már csak 2m kpe cső van ami összecsatlakozik a falban az alu/réz csővel onnan fel a csapok vannak. ennyi.
ápr. 7. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Bent a sarokszelepek is nyitva vannak ?
ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, minden nyitva van, wc tartályé is, zuhanyzó csap, csapok alatt az összes, semmi. sehol. nagyon vékonyan csordogál maximum. tucatszor kinyitottam elzártam az összeset, semmi. a vízóránál is elzártam majd kiengedtem a kertben lakásban mindent majd megint ráadtam a nyomást semmi...köpköd egyet bent itt ott és ennyi. rossz előérzetem van...
ápr. 7. 19:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor úgy tűnik tele vágta rozsdával kosszal a benti részt.Talán leg egyszerűbb a wc sarokszelepet kivenni és belenézni mi van benne.
ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ott ahol szètszedted èn benyomnèk egy csőgörènyt a kpe csőbe.

Fenn, pedig a sarokszelep kiszedèse után lehet visszafele megnèzni.

ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen én is erre gondoltam, lentről fölfele megtúráztatom illetve visszafele is. meg kell indulnia. remélem megúszom ennyivel.
ápr. 8. 06:14
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát továbbra sincs siker, sarokszelepek levéve, csapok levéve, kpe cső levéve lent az aknában és fentről a lakásban megnyomtuk először legegyszerűbb csőgörénnyel de elakadt, vagy egy 90es sarokelemben vagy koszban aztán meg lefele/kifele az akna fele nagynyomásúval ez sem hozott sikert....semmi sem jön az akna fele, csordogál viszont visszafele tolja a vizet ahol benyomtuk a nagynyomásút. elszomorító de valszeg azon a 2 méteren a föld alatt lesz dugulás.... víz nem fogy nyomás alatt tehát szivárogni nem szivárog ami arra enged következtetni hogy nem elmegy a víz. :(
ápr. 9. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!