Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízszintes vésés veszélyei?

Vízszintes vésés veszélyei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régi 30-as téglából épült háznak (kádárkocka) a fürdőszobáját szeretném felújítatni.

Az új terv szerint a csap átkerülne a szemközti válaszfalra (ez is 30-as tégla), jelenleg a csap a főfalon van a boiler mellett.

Viszont ami közrezárja ezt a két falat az is főfal, ezek vízszinetesen lennének körbe marva (a hideg melegvíz vezetéknek).


Tehát amit marni szeretnének víszintesen, 1. főfal - felétől indulnak, 2. főfal - telibe végig és a 3. válaszfal felénél érne végig a marás, a padlófelett 60cm-el.


Statikailag mennyire problémás a szoba 3 falát vízszintesen végig marni, amiből 2 db főfal?



ápr. 25. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Az aljzatba nem lehet ?
ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A ház félig alá pincézett, és a fürdőszoba alá esik a pince kiosztása. Azt mondták, hogy alulról elvileg a melegvíz vezeték jobban ki fog hűlni (nincs szigetelve és a pince az udvarról nyílik).


Nem tudom, hogy lehetséges lenne úgy szigetelni a csövet, hogy ne hűljön ki(?), de igen ez kicsit szimpatikusabb megoldás lenne..

ápr. 25. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a 10cm-es válaszfalba be tudtam vésni a 20-as csövet, akkor szerintem a B30-al nem lenne gond, akkor se ha tartófal.

Arra figyelni kell, hogy annyit véss amennyit tényleg kell. Plusz amúgy is van rajta valszeg 1cm vakolat minimum, de lehet több is.


Igaz én nem tettem szigetelést a csőre, nem örültem neki, de jobban már nem akartam vésni, így is több helyen meg van már.

Elfagyástól nem kell félni, arra van a fűtés. Az meg, hogy lehül a cső, hát ez van. A falban is lehül, nem csak az aljzatban hidd el.

Talán ha a padlóba tényleg be tudod tenni szigetelve, akkor az sokat segítene rajta.

ápr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simàn bevèsheted, nincs vele gond.
ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy csinálták, hogy elé tettek gipszkartont és abban megy a cső. Persze, ha nagyon kicsi a fürdő, akkkor minden centi számít. Egyébként ha tégla, akkor nem lesz gond. Nálunk szilikát a tartófal, ezért nem akartam vésetni.
ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!