Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fűtés a legjobb megoldá...

Moyoro kérdése:

Milyen fűtés a legjobb megoldás egy kisebb családiházhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy kádárkockát és felszeretném újíttatni. Kb.75nm² eddig vegyestüzelésű kazánnal lett megoldva a fűtése,de mivel cserélni kellene a radiátorokat és a csöveket is,és a kazánhából szeretnék egy nyárikonyhát kialakíttatni és kivenni onnan a kazánt ezért új fűtési módot szeretnék bevezettetni. A gánzcsonk a telekre be van vezetve,de a településen csak tartályos gáz van bevezetve. Mit ajánlanátok,és szerintetek milyen költséggel járna? Gondolkoztam,a kondenzációs kazánon,vagy a klímás fűtésen,vagy a vízteres kandallón,padlófűtésen de nem igazán tudom,hogy mi lenne a jó.

máj. 16. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%

Úgy tudom, hogy a kádár kockák híresen rossz hőszigetelt épületek. Ha nincs szigetelve, akkor nem biztos, hogy változtatnék a fűtésen addig. Klímával valszeg a gatyád rámenne. A gáz se lenne olcsó.

Valszeg a vegyestüzelésű volt eddig a legolcsóbb megoldás ott.

máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

-Padlofütés hőszivattyúval: A legjobb megoldás de elég drága. 10 év körül szokot lenni kb a megtérülés.


-Gázkazán központifütéssel: Ha pb gázzal müködik a rendszer akkor közel van a villanyfütéshez az üzemeltetés költsége. A radiátorokat nehéz takaritani.


-Klima: a legolcsobb üzemeltetés, és kiépiteni is a leholcsobb ha elég 2-3 gép, de van hangja és levegő mozgás. Hogy ez kit mennyire zavar egyéni izlés kérdése. Sokan már csak elvből is hisztiznek miatta.


-Fa tüzelés: Az egyik legdrágább, és folyamatos munka, és szemét.


A pontos adotságoktól füg hogy mi az optimális. Varázsgömb nélkül nehéz megmondani. Egy hőszükséglet számitást minimum csináltas, 20k-30k már megoldható. Rengeteg túl méretezett, elszúrt rendszer van. Aztán csodlákoznak hogy sokat fogyaszt vagy idő előtt tönkre megy.


Majd megoszthatnád hogy döntöttél.

máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az ablakok már ki lettek cserélve,szigetelni is akarom,meg a padlástérbe kőzetgyapotot akarok leteríteni. Kedves 2.válaszoló,köszi a részletes választ,ha már ott tartok akkor mindenképp írok,hogy hogyan döntöttem.
máj. 16. 21:02
 5/21 anonim válasza:
67%
Cserépkályha. Sokáig tartja a meleget. Nem olyan mint a kazán vagy klíma, ha nem megy nincs meleg. Hangulatos is a cserépkákyha. Nem függsz az áram és gázszolgáltatótól!
máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet, hogy a településnek van gáztartálya még nem hallottam, de nem biztos előfordul sok helyen.

Milyen áron adják ilyen esetben a gázt?

máj. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Cserépkályhán én is gondolkodtam,ha megoldható lenne mondjuk ilyen vízteres radiátorral a többi helyiségbe,vagy rákötve mondjuk padlófűtésre. 6-os válaszolónak:Mivel ezen a Vas megyei településen nincs kiépítve a vezetékes földgáz,ezért tartályparkból van az ellátás.
máj. 16. 21:29
 8/21 A kérdező kommentje:
Még nem tudom,nem éltem ott,és még nem jártam utána,hogy milyen áron adnák.
máj. 16. 21:33
 9/21 anonim ***** válasza:
6%

Ha rendesen hőszigeteled: ne legyen rés a fal, hőszigetelő között, akármennyire próbálják rád tukmálni közé a raggasztót, min 16cm eps, akkor nem nagyon kell fűteni, kb havi 5ezer.

Mivel az új radiátor se tud előállítani plusz hőt ,felesleges cserélni.

Egy új kazán árából 20 évig tudsz fűteni sima hősugárzóval is.

máj. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Elsökörben höszigetelni kell de rendesen.Min 15 cm grafitos eps-el.Egy komplett új fütésrendszer új csövezés,radiátorok,cirkó stb.De vegyiteni is lehet klima fütéssel hogy több lábon állj!De ez plussz költség és elég drága!Talán igy tudod gazdaságosan fentartani.
máj. 17. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!