Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton falról hogyan...

Gipszkarton falról hogyan kaparjam le a festéket, hogy a papír felülete ne sérüljön?

Figyelt kérdés
Adott egy gipszkarton fal. Volt glettelve, majd le lett festve. Újra szeretném festeni, de le akarom kaparni a festéket, amivel jön le a glett is. Néhol a papír réteg is lejött vékony rétegben. Hogyan tudnám leszedni a festéket és a glettet úgy, hogy legkevésbé sértsem a papír réteget?
máj. 23. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem pereg le a festék róla, nem szar a felület, minek leszedni?


Amúgy csiszológéppel, 180-240es papírral. Pl csiszoló zsiráffal.

Azzal könnyen leszedhető a glett rétegig. Azért így is van esélye, h többet szedsz le ha vékonyabb a glett, illetve lehet bele fog kapni néhol a hézagoló szalagba is. (ott is gletttel kell majd javítani)

máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A felület rendben van, akkor inkább átcsiszolom, portalanítok, mélyalapozózok, végül telibe glettelem a falat, kijavítom a mélyedéseket, majd vízszintbe hozom a fal felületével. 2 réteg glett és lefestem.
máj. 23. 19:19
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Rá akarsz glettelni a festékre? Minek? Nem mondom, hogy nem tapad meg, javításoknál, de telibeglettelni nem biztos, hogy jó ötlet.

Még mélyalapozóval se, mert a festéket nem szokás mélyalapozni.

máj. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak gletteljem a mélyedéseket (hogy egy sikba legyen a fallal), majd csiszolás és festés? A mélyalapozás ártani nem árt. Én így tudom :) Minden esetre köszönöm segítséged! ;)
máj. 23. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Kár kapargatni elég csak ráfesteni.
máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!