Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 50 m2 ház...

Mennyibe kerül egy 50 m2 ház átvezetékelése?

Figyelt kérdés
Egy villanyszerelő felmérte, azt mondta 100e Ft lenne cakkpakk mindennel együtt. Ez reális vagy sok? Soha sem volt ilyennel dolgom ezelőtt. A házat nem rég vettem, az 1970-es években épült, és teljesen ki kell cserélni a villanyvezetékeket, mert veszélyes lehet. Tapasztalatok érdekelnek, de ha villanyszerelő is írna, az sem lenne rossz. Köszönöm! :)

2012. jún. 24. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Én egy 90 négyzetméteres háznál 3 éve csak a szerelvényekért (konnektorok, kapcsolók, biztosítékok, termosztát, stb.) fizettem 70 ezret. Ebben még nincs benne a vezetékek, védőcső, munkadíj, stb.
2012. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Reális, de viszonylag alacsony ár. Namost a villanyszerelés az egyik, amit (a gáz mellett) nem szabad számla nélkül csináltatni. Sajnos tele van kóklerrel a piac (személyesen voltam tanúja nem egy helyen, hogy "kék a fázis", védőföld helyett a konnektorban "nullázás", stb. disznóságokat követ el a "mekkmester")

Persze tudom, hogy focihoz és villanyszereléshez "mindenki ért", de ettől függetlenül egy rosszul méretezett vezeték, "elbarmolt" kötés miatt jó esetben "csak" a falból ég ki a vezeték, rosszabb esetben leég a ház, vagy megjelenik a bojler házán a fázis, ütve agyon a zuhanyozó asszonypajtást...

2012. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem reális.mi 170 ezret fizettünk egy 100 négyzetméteres házért és ebbe benne van minden még egy 50 ezer forintos villanyóra szekrény is.
2012. jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Napkiraly ***** válasza:
60ban volt anyaggal együtt a főépületem,ami 100m2,jó, hogy besegítettem,és tudtam mi hol van
2012. jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem reális. de azért tudnod kellene, hogy mit szeretnél.hasznos egy áramvédő beépítése, pláne ha villanybojler van.Másodsorban a számla itt tényleg fontos és kérjél egy szerelői nyilatkozatot:

[link]

Ezen kívül fontos még az EPH kiépítése, óránál bejövő nullavezeték földelése.

Egy teljes átszerelésnél már az új előírásoknak kell mindennek megfelelnie.-Ezekről is tájékozódjál, mert lehet, hogy sokmindent kispórol a szaki

2012. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 100m2-ert kihoztam 50ezerből 3 éve a legolcsóbb obis konektorokkal és kapcsolókkal.Persze mindent én csináltam.Úgy hogy szerintem ez nem drága 100 ért.
2012. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2012. jún. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!