Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Legkondis meselte, hogy ok...

Legkondis meselte, hogy ok ugy huzzak a vezetekeket hogy ipari porszivos vesogepuk van. Ebbol kiindulva vajon lehet ma MO. -n olyan villanyszerelot talalni aki szinten ilyen hardverrel dolgozik?

Figyelt kérdés
Regi lakasom van es a villamos vezetekek a falba vannak "betonozva" (nem csovekben) es villanyszerelo bevonasaval fel kellene valszeg ujjitani ;)

2013. máj. 21. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesen minden villanyszerelő ilyen porelszívós horonymaróval dolgozik aki megteheti mert iszonyat drága.

Ennek viszontagságát meg is látod a szerelő óradíjában mert csak a tehetős hivatalosan vállalkozásban munkát végző szerelő tudja ezt megengedni magának egy egyszerű magánzó ezen belül a feketéző szerelők még mindig a maró nélküli kézi vagy gépi vésést alkalmazzák.

Igazi előnye számodra nincs is leginkább csak a szerelő kényelmét szolgálja mert ezer más poros-koszos munkafolyamat lesz felújításkor amit pár napos nagytakarítással tudsz eltüntetni.

(vill.szer)

2013. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

# 1/1 05-21 18:03


Kedves hozzáértő,előttem szóló.

Pont a feketézőknek,meg a mókányolóknak vannak a legjobb gépeik,kocsijaik.A legális vállalkozó adózik,és közterhet fizet.

A birka nép meg azt hiszi,hogy a feketéző olcsóbb.Pedig dehogy,csak meg sem kérdezik a vállalkozót.(vill.szer)

2013. máj. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem vésőgép helyett horonymarót akart írni, mert a kettő nem ugyanaz. A vésőgépnél sitt is keletkezik, amit az ipari porszívó nem tud felszívni, a horonymarónál meg csak por, viszont a sittet nem lehet elkerülni egy horony készítésénél, mert ha tárcsás a horonymaró, akkor két bevágás közötti fal darabot ki kell vésni, ami sitt, ha vídiás maró, akkor is ott vannak a sarkok, és a kis helyek, ahová a gép nem fér be, így szintén keletkezik sitt. Amúgy kb. kétszázezerért már lehet elszívatni a port. Lehet kapni flexre való egy tárcsás horonymaró fejet, és külön ipari porszívót ennyiért.
2013. máj. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A Kerdezo vagyok...


Vesogepet kerdeztem mert ilyen horonymarorol meg eletemben nem halottam... De koszi a valaszokat mar inteztem is villanyszerelot, ez a horonymaro sokat segitett ;)

2013. máj. 31. 07:57
 5/5 anonim ***** válasza:
A vésőgéphez nincs elszívó porszívó, mert lehetetlen megoldani az elszívását. Úgy képzeld el a vésőgépet, (más néven fúrókalapács, aminek van véső funkciója) mintha kézzel vésnél, csak a vésőszár egy gépbe van fogatva, ami üti. Itt egy link róla: [link] Vágókorongos horonymaró linkje: [link]
2013. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!