Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le kell cserélnem a tetőt....

Le kell cserélnem a tetőt. Szerintetek cserepet tetessek, vagy Lindab-ot? Kérlek válaszodat indokold, hogy miért!

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hali


Nekünk lindab van ,de egy komolyabb esőnél olyan hangja van ,hogy 2 csukott ajtón át lehet hallani. A nyári záport lazán hallom a nappaliból ,ha nyitva az ajtó.

Jégesőnél meg nincs menekvés, olyan mintha háború lenne.


Elvileg jól meg van csinálva,de akkor is az elején borzasztó zavaró volt.


Én a helyedben keresnék olyan házat ahol lindab van és megkérdezném.. Nem szégyen mert van előnye is ,ha nem akarsz padlást akkor borzasztó pici lejtés is elég neki. Illetve az ára sem olyan borsos. Viszont ,ha fel kell menj a tetőre meg pl fúrni akarják mert villany,tv stb akkor az máris ad egy lehetőséget a rozsdának hiszen szigorú szabályok vannak rá ,hogy nem fúrhatod mert ugye 2x van festve meg galvanizálva meg ki tudja a furatokat is előre beleteszik ahova kéred..


Én mindenképpen keresnék olyan helyet ahol lindab van.

2013. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bence_ ***** válasza:
100%

Tetőlécre tegyél fel polifoam csíkot.

Így nem fog dübörögni.


Cserepes lemeznek más tető szerkezet kell mint a cserépnek.

Cserepes lemez 5kg/nm cserép meg a sokszorosa.

2013. máj. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
egyiket sem választanám. inkább zsindely. könnyû és időtálló, nem törik a jégtől, nem dübörög rajta semmi, nem röpíti le a szél, nem terheli a falakat.
2013. máj. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont a cserepet ajánlom. A fémlemez épületfizikailag nem a legjobb, csak indokolt esetben érdemes használni, például alacsony hajlásnál, íves szerkezetnél, vagy ha nem terhelhető a szerkezet (például ráépítésnél).

Amúgy a cserép kevésbé melegít, átereszti a párát, megfelelő átfedéssel nem ázik be, könnyebben javítható. És olcsóbb.

2013. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 trivador válasza:
Mindenképpen zsindely. Majdnem egy árban van a cseréppel, szerintem kevesebb a szívás vele, tökéletesen rásimul a tetőre. De már egy előttem szóló leírta a lényeget róla. Én csináltam már ilyen tetőt, és laktam is benne. Azóta a sajátomra is ilyet szeretnék.
2013. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekünk a nyaralón Lindab van,alatta pedig meghagyták az eredeti palatetőt.Én nem hallottam zajosnak,mivel van a padlástérben isolith,ami hangszigetelő réteg is.Szerintem ez nem egy rossz megoldás a palatető felújítására,nem keletkezik törmelék,és magához a faanyaghoz sem kellett hozzányúlni,elbírja a lemez súlyát,nem terhel.A miénk zöld, de nekem a sima szürke jobban tetszett volna(a nyaralót ilyen állapotban vettük)-állítólag egy somó színben kapható.Én ezen kívül valami rettentő harsány pirosat és kéket láttam még.
2013. máj. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zsindelymester válasza:
Igen nagyon sok válasz érkezett van közte helyes és helytelen is, Személy szerint minden képen a cserepet ajánlanám habár mindenek megvan az előnye és a hátránya is! Az pl: tévedés hogy a zsindely meg a cserép felújítás egy árban lenne, a cserép kb a duplája! A lemeztető pedig tényleg nagyon hangos ez tény! Egy tetőfelújításnál nem csak azt kell figyelembe venni hogy most a lemez a jobb vagy a cserép, mert a cserépnek teljesen más szerkezet kell, a lemez könnyű tető! Személy szerint én is mindenkinek a zsindelyt ajánlanám, könnyű, relatívan olcsó (lemeznél és a cserépnél is olcsóbb), esztétikus, időtálló!
2013. máj. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan nemigen értek hozzá - nem szakmám - , mindenesetre (ha a tetőszerkezet alkalmas rá, persze) a cserépre szavaznék. Méghozzá azért, mert ez az anyag már kb. 1000 éve bizonyitott.

És a Lindab?...

2013. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha a tető bírja: cserép. 20 éve Bramac-ot tettem fel, olyan mintha most készült volna és nagyon jól zár.

Súlya van, ezt a szél nem fogja lebontani.

2013. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
a bramac nagyon nehéz mivel beton, csere esetén többnyire a fa szerkezetet is cserélni kell, de szerintem a legjobb. a zsindelynél az egész tetőt alá kell osb-vel fedni, anyagban munkadíjban együtt nem veri a cserepet ár-minőség terén. azon kívül ha az beázik, és beázik:), nehezebb a javítása. a fémtetővel nekem az a tapasztalatom, hogy a hőtágulás miatt olyan hangot ad néha, mikor kiadja a feszültséget mintha valaki ugrálna rajta. persze ez lehet kivitelezési hiba is, de rendesen fárasztja az anyagot. lakóépületre biztos nem tennék, csak ha nagyon muszáj. nagyok kis dőlésszög miatt pl.
2013. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!