Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Festőfóliát lehet mosni...

Festőfóliát lehet mosni mosógépbe?

Figyelt kérdés
ma jól összekenődőtt, de még a fele munka hátravan, nyilván rászárad és nem fogja már meg ha leterítem a másik helyre, de azért porként koszolhat a festék, gondoltam bevágom a mosógépbe, hátha kihozza (ruhákból meg ilyesmi simán kijön frissen még), csak nem tudom, hogy árt-e a mosógépnek, vagy szétszakítja kompletten a nejlont, vagy elvileg működhet?
2013. máj. 31. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mert a ruhák ugye úgy tisztulnak, hogy a szálak között jár a víz, a fólia valószínűleg összeragad és a festék benneragad.

Inkább szivaccsal mosd le, bár szerintem a legegyszerűbb ha bevállalod, hogy kicsit porol. Vagy esetleg veszel egy újat, ezt meg kidobod.

2013. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most komolyan meg akarsz spórolni 100 ft-ot egy új fólián, és helyette időt, áramot meg vizet pazarolsz a mosógéppel?!
2013. máj. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy hajtogasd össze a fóliát az új helyére való szállítás előtt, hogy ne hulljon ki belőle a festék, törmelék, smorcpor. Először a csücskeit hajtod be, aztán az így létrejött új csücsköket, stb. Az új helyén meg ugyanígy ki, és akkor steril marad mindkét térrész, és fóliát se kell újat venned.
2013. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva, nejlonfóliát (és amúgy általában semmiféle vízzáró fóliát) soha ne rakj mosógépbe, mert akár még el is romolhat tőle. Az ilyeneket mindig szivaccsal, törlőronggyal szokták tisztítani, ha szükség van rá.
2013. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!