Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőszigetelés utólag. Nagy...

Tetőszigetelés utólag. Nagy macera és drága?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ház, amibe beleszerettem, egyetlen akadálya a vásárlásnak, hogy a falak vizesednek, de szerencsére (?) felülről, gondolom a tető miatt.


Van rá valami megoldás, hogy leszigeteljék a tetőt és ne ázzanak a falak tovább? Vagy cseréltetni kell az egész tetőt? Gondolom az nem két forint...


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2013. jún. 6. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Lapostető vagy magastető? Ha magastető, miből van a héjalás? Alátétfólia van? Egy-két jól meghatározható helyen ázik vagy orrba-szájba? Biztos hogy felülről?


Ez így egy kicsit olyan, mint látatlanban diagnosztizálni a beteget. Pláne hogy azt sem tudjuk, milyen szerkezettel állunk szemben.

2013. jún. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Fagerendás a födém, kontyolt fa nyeregtetős, cserép fedéssel.

Képek:

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jún. 6. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ázik ez sajnos több irányból is. A szoba mennyezete valóban a tető miatt lehet. Ez viszonylag egyszerűen javítható.

A szomszéd felőli (ha jól sejtem északi) homlokzatot veri az eső, de attól még nem kéne így kinézzen. Pláne hogy a szoba állítólag körben penészedik, nem csak a homlokzat felől. A probléma inkább a talajnedvesség lehet, illetve a szigetelés hiánya/hibája. Ez már nagyobb probléma. Utólag alulról szigetelni a házat mindig macerás és drága.

2013. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tavak és patak is van a közelben, ezért lehet alulról is vizes? Mert akkor nem veszem meg, bármennyire is tetszik :(


Köszönöm szépen a sok segítséget!

2013. jún. 6. 12:52
 5/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha jó a ház alsó szigetelése, akkor nem számít milyen víz van a közelbe, csak ha kiönt! Meg kellene nézni a szomszédok házait is, hogy viselkednek, és jó lenne tudni, hogy a "tietek" téglaépület-e, mert ha kisméretű, akkor még tudok olyan ötletet, ami talán nem olyan vészes, mert ti magatok is meg tudjátok oldani! Persze kérdés, mennyire ragaszkodtok a helyhez, meg persze mennyibe kerül és mennyi marad a hibák elhárítására!
2013. jún. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kisméretű téglából van, elméletileg.

A házat ki tudnánk fizetni kp-ban, és első körben olyan 6-800 ezer maradna a felújításokra, ez az ázás-penészedés megszüntetése lenne a legfontosabb (szerintem), mert így nem tudnánk beköltözni.

2013. jún. 6. 20:52
 7/10 kunu lenke ***** válasza:

Szia.Ha beázik akkor addig amíg nincs megszüntetve addig ne akard a padlásteret szigetelni mert a hőszigetelő sem szereti a vizet!A sérült cserepeket ki kell cserélni,de kérdés mikori fedés van rajta mert a szalag cserép víz elvezető hornyaiban lerakódik a kosz egy 30-40 év alatt aztán ott is bevezeti a csapadékot!Viszont a hossz

ú ázások következménye lehet akár a faszerkezet károsodása is de előtte szakemberrel nézesd meg,mert az Ácsok gyakran rábeszélik a megrendelőt a szerkezet bontására akkor is mikor az még szükségtelen lenne,csak azért,hogy többet keressen!!!

2013. jún. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Megpróbálok keríteni akkor egy ismerős (megbízható) ácsot aki hajlandó eljönni megnézni, még vásárlás előtt.

2013. jún. 7. 10:42
 9/10 anonim ***** válasza:
Alulról is vizesedik ez az egyik képen is látszik úgy hogy ne vedd meg ha csak nem tudod magad leszigetelni a falat.De még ha értesz is hozzá sok idő és pénz.
2013. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem tudom megcsinálni, egyrészt nő vagyok másrészt totálisan hozzá nem értő :(
2013. jún. 7. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!