Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meghalt/haldoklik az összes...

Meghalt/haldoklik az összes masinánk. Milyenek vegyünk helyettük?

Figyelt kérdés

Amit venni kell: bojler, villanytűzhely, mosogatógép.

A tűzhely a legsürgősebb, a jövő héten meg kellene venni, de nem tudom...olyan nagy a választék.

Ami most a legfontosabb szempont, hogy legyen gazdaságos az üzemeltetése. És persze ne legyen drága, most nagyon összejöttek a dolgok a rosszból. :(

Imádok sütni sütiket és mindenféle húsokat. Tehát legyen jó a sütője. Meg persze a főző része is. Kerámialaposon gondolkozom, nem tudom hogy mennyire jó dolog, de tetszik.

A mostani egy ősrégi "vaslapos" masina.

A bojlerre azt mondta a szerelő, hogy megérett már a kidobásra. Pedig minden évben szervizeltetjük, de már az is régi és pörgeti a villanyórát rendesen. És már rengeteg idő kell a víz felfűtéséhez is. 3-an vagyunk, kádunk van, mosogatásra ritkán használjuk. Hány literes kéne? Olyan kéne, ahol lehet állítani a víz hőfokát. Nekem szimpatikus a Hajdu márka, de nem is tudom...

A mosogatógép annyira nem sürgős, de itt is olyan nagy a választék, hogy.... a bőség zavarában csak elhúznám a vételt és csak nézelődök ide-oda.


2013. jún. 6. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

A villanytűzhely eszi az áramot mint atom. Ha tehetitek inkább gáztűzhelyt szerezzetek be. Ha be van kötve a vezetékes gáz akkor nem olyan drága Nekem kb 4-5 ezer havonta az pite, és fával fűtök. A sütő része elektromos ugyan de ritkán használom és annyira nem veszem észre a villanyszámlán a fogyasztást, de azért drágább így kiszámolva, persze van még egy palackos gáztűzhelyünk a melléképületbe az elég régi Szlovák tűzhely de a sütést ott oldom meg mert olcsóbb mint a villany. Viszont a gázra rákötni teljesen ennek a helyére nem érdemes mert a sütőrészén kívül a többi része már kezd rohadni valamelyik gázrózsája már nem is megy, de mindegy.

Tűzhelyből először gondold át mit akarsz és menj be pár üzletbe megérdeklődni a dolgokat, ott tudnak segíteni mindenben.

Villanybojlerem nekem is hajdu 25 éves már de simán működik még. Én magam vizkőtlenítem meg minden eddig egyszer volt vele komolyabb baj amikor 1 év után annyira elvízkövesedett benne minden hogy az egész elektronikát cserélni kellett és akkor hívtam szerelőt életembe először a bojler miatt mert akkor lövésem nem volt miért nem akar működni és miért veri le az autómatát, akkor megállapította hogy teljesen tönkrement benne az összes elektronikai rendszer az egész cserélve lett az üzemvisszajelző lámpa és a kis alsó tál rész kivételéve, hőfokszabályzó, hőfok kioldó. igaz hogy kívül már elkezdett a tartály rozsdásodni de mivel az ion cserélő mindig pótolva lett vízkőtlenítéskor így a tartály nem kezdett el rohadni és még tökéletes állapotban van és így megúsztam pár ezerből mint hogy 50 ezerért vegyek egy számomra megfelelő bojlert. Tartály maradt nem is kell így vele sokat szöszölni de új elektronika, a külsejét kicsit lecsiszoltam lekentem időálló festékkel így azzal is elvan a kicsike egy ideig. Szóval így meglett oldva. De ha már annyira gáz akkor hajdu bojlert vegyél mindenképp, könnyű alkatrészt kapni hozzá, magyar, és ezek nagyon jók az újakra rákérdeztem és még a mai napig is olyat árulnak persze modernebb kivitelben ahol 20-25 év garanciát mondanak, persze nem annyit adnak rá de addig tuti bírni fogja, és 5 üzletből 5 mind ezt mondta, plusz minden ismerősöm állítja hogy a hajdu a legjobb.

Ha a bojlerben kicseérltek mindent akkor nem fogja enni a villanyórát fűtéskor az biztos, de ha kemény nálatok is a víz akkor is elég 2-3 évente cserélni benne a fűtőszálat, az ion cserélőt és kitakarítani annyi bőven elég neki.

A mosogató gépekhez nem értek én akkor sem veszek olyat ha csak fél kezem lenne akkor sem, az eszi a villanyt és a vizet egyaránt plusz sok embertől hallom hogy elő kell készíteni a zsírosabb tányérokat hozzá, és ez idő alatt 5 ször elmosogatok 10 vendég után is. Szóval én nem bízom meg a mosogató gépekben, de te tudod mik az igényeitek, te döntöd el, de a mosogató gépekből hallottam hogy az elektrolux és a samsung márkák ott vannak. Ebből csak ennyit tudok.

A villanybojlerre visszatéve ha mosogatásra is hazsnáljátok és kicsivel messzebb van a fürdőszoba a konyhától akkor célszerűbb oda egy kis 5 vagy 10 literes bojlert felszerelni mert az annyit nem eszik hamar felfűti a vizet mert kis mennyiséget kell és nem eszik olyan sokat. Igaz hogy a karbantartása kissé nehézkesebb de sokan azt használják erre, jobb mintha a nagy fürdőszobait terhelnétek.

ha a fürdőszobai bojler nem éjszakai áramról megy akkor beszéljetek a szolgáltatóval hogy legyen éjszakain mert az olcsóbb és egy jó villanyszerelő megoldja azt legálisan is hogy nonstop üzemelhessen az és nem szólnak érte az eonosok sem. Nálunk évek óta így van az előző tulaj csinálta meg így és egyszer sem szóltak érte.

2013. jún. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem kombi sütőt vegyél, aminek gáz a teteje és elekromos az alja. Mert főzni gázon jó és gazdaságos, viszont sütni ezerszer jobb a villanyban! Ja és a kerámialaposhoz nekünk új edénykészletet kellett venni, mert az csak úgy műxik rendesen ha teljesen sík az edény alja (gázon főztünk előtte, egyetlen régi edényünket se tudtuk használni. Kb. úgy képzeld el, hogy egy tésztavíz 20 perc alatt forrt fel...)


Nekünk Hajdu bojlerünk van, elégedettek vagyunk vele. Azt sajnos passzolom, hogy hány littyós, de a boltban segíteni fognak kiválasztani a megfelelőt! Egyébként az átfolyós vízmelegítő (szerintem) gazdaságosabb, mint a bojler, de ha most nincs bevezetve a gáz a fürdőbe, akkor elég tetemes összeg a kiépítés (engedélyeztetés, szerelés, stb.).


Mosogatógépnél azt nézd, hogy hány terítékes és, hogy milyen energiaosztályú a fogyasztása (A ++ azt hiszem a legjobb)

2013. jún. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!