Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen jó minőségű zuhanyfej...

Milyen jó minőségű zuhanyfej márkák vannak?

Figyelt kérdés

Tudtok ajánlni olyan nagy méretű zuhanyfejet ami kevésbé koszolódik vízkőtől?


Milyen jobb márkák vannak?



2013. jún. 10. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte nincs olyan ami ne vízkövesedne be.

Így márkát nem tudok mondani, mert én ezt nem figyelem. De vettem már műanyag zuhanyfejet ami jól bírta de amint leszedte a rózsáját hogy kitakarítsam a vízkő végett széthullott az egész. Persze a belsejében is volt vízkő de azt sikerült kitakarítanom belőle, de egy idő után az is elfáradt az éleinél ahol össze volt hegesztve már kezdett leválni így kukába végezte. Vettem már fémet is ami jó volt meg miden de a rózsája szintén műanyagból volt így ugyanúgy jártam vele mint a réginél.

Egyik ismerősöm ajánlott egyet amit pár száz forintért vettem fémből volt az egész és a rózsa része sem volt levehető, de az is vízkövesedett igaz, kevésbé de utána mivel levált róla a korrózió védő bevonat így elkezdett rozsdásodni és egyszer szétrohadt az egész szinte. Hiába áztattam vízkő és rozsda oldóba, nem sokat segített.

Ezekből nem célszerű a márkás drága darabokat venni mert ugyanúgy vízkövesedhet meg rozsdásodhat szóval felesleges szerintem. A régebbiek bírják a legjobban miket a 90 es évekbe vagy azelőtt gyártottak olyat már csak elvétve találsz a piacokon sajnos, de azok még bírják.

2013. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazad van. Majd évente cserélem a műanyagot.
2013. jún. 10. 23:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Grohe, Hansa, Hansgrohe, Kludi, Mofém-Téka és sok egyéb olasz, német, francia, lengyel... és sok-sok kínai vagy Kínában gyártott/gyártatott egyéb márka van a piacon.

Nekem Hansgrohe és lengyel (Radeco által importált, Bricostorban vásárolt) és egyéb noname csapok vannak az otthonomban.


A Hansgrohe-k ugyan nem voltak olcsók 1998-ban sem, amikor újként vettem őket, de azóta is hiba nélkül működnek, pedig nagy a család és folyamatos a használat.


Amúgy szerintem mindegy, hogy márkás vagy sem a csap..., a vízkő miatt illek és szükséges karbantartani a kifolyónyílásait, szűrőit. Én is csak ezt tettem velük.


Nálunk nagyon kemény a víz, és hiába van a kazán előtt elektromos vízkőtelenítő egység, 3-4 hetente át szoktam mosni a szűrőket, és 2-3 havonta egy fél órára tömény vízkőoldóba teszem ezeket az egységeiket.


A zuhanyfejeket leszerelve a tömlőről, egy az egyben bele szoktam tenni egy megfelelően nagy méretű edénybe, ami tele van vízkőoldóval. Hagyom benne ázni, és időnként megmozgatom a fokozat állítójukat is. 20-30 perc elég nekik, hogy megszabaduljanak a vízkőtől és ezután sokáig jól bírják a használatot.

A használt vízkőoldót sem dobom ki, mert még többször felhasználható.


Szerintem az olcsóbb műanyag eszközök is soká bírhatják, ha foglalkoznak velük.

Bár megvallom volt már olyan, hogy egy ilyen műanyag hacuka megadta magát a vízkömentesítő kezelésem után, és ott is engedte-spriccelte a vizet (a nyelénél), ahol nem vártam volna. :)

Még műanyagként is igen vékonykára tervezték.

2013. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most néztem a Hansgrohe-t, mert az tetszett a legjobban. Aztán megláttam az árcímkéjét :)
2013. jún. 12. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, sajnos elkeserítő, hogy milyen árak vannak.

Régen, amikor mi vettük, sok-sok utánajárással és szakmabeliként kihasználva a kapcsolataimat sikerült viszonylag jó árszinten hozzájutnunk a Hansgrohe csapokhoz.

Akkor sem volt olcsó, pláne az akkori egyéb árakhoz nem..., de ma már irreálisan nagy eltérések vannak termékcsoporton belül is.


Szerintem egy jó minőségű olasz gyártmánnyal sem jár rosszul az ember fia/lánya, és én a Mofém-Teka illetve a szintén hazai szinekben (is) játszó Kludi termékeket is jónak tartom.

Illetve már harmadik éve használunk egy, az előző hozzászólásomban említett lengyel kádtöltő (zuhanyzós) csaptelepet is, ami olyan középkategóriásnak számított az akkori Bricostoros lengyel választékban, és olyan 15-18eFt között lehetett az ára.


Már a megfogásakor a súlyán is lehetett érezni, hogy van benne anyag...

Szép is és tényleg probléma nélkül működik.

Ami még megfogott benne, az a dobozára írt 100év garancia volt. És ez nem vicc.

Szerintem érdemes körbenézned a Radeco választékában is.

Ez a lengyel termék amúgy a legnagyobb és legrégebbi lengyel "csap"gyár terméke. Talán krakkói a gyár.


És persze az sem feltétlenül rossz megoldás, hogy évente veszel egy nagyon olcsó de új zuhanyfejet.

Így mindig új lesz, és vélhetően egy éven belül sem funkcionálisan, sem esztétikailag nem amortizálódik le annyira, hogy az bosszantó legyen.

2013. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mofém van csak a zuhanyfej nagyon kicsi. Nagy tányért szeretnék, hatékonyabb a zuhanyozás. :)

20k most nem fér bele egy zuhanyfejért de a márkákat köszönöm, nézelődök.

2013. jún. 13. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!