Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan festhető a falra úgy...

Hogyan festhető a falra úgy egyenes vonal, hogy nyíl egyenes legyen és a festőszalag ne szedje le a falat?

Figyelt kérdés
SZiasztok! Nem rég lefestettem e falamat és szeretnék rá egy egyenes csíkot más színnel vízszintesen. A festést megfelelően készítettem elő. A régi festéket totál lekapartam mészig mélyalapozás aztán glett, megint mélyalapozás és 2 réteg héra. SZép is lett , de jött a feketeleves. kimértem vízmértékkel a csíkot szép egyenes lett, leragasztottam mellette lefestettem , de ahogy óvatosan húztam le a tesa-t leszedte több helyen a falat. Hogyan lehetne ezt másképp szépen megcsinálni? Láttam 2600Ft-ért Speciális tesat de lehet az is leszedi, akkor kidobott pénz lenne. Próbálta ezt a szalagot már valaki? Más ötlet?

#egyenes csík #csík a falra #csík festés
2013. jún. 14. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem a vízmértéket használtad vonalzónak, minek kellett leragasztani a falat.
2013. jún. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Vízmérték mellett ne a ceruzát, hanem az ecsetet húzzad!
2013. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Tudod a régi szobafestők ezt úgy csinálták, hogy vettek egy hosszú spárgát, valamilyen porfestéken áthúzták, majd a kellő magasságban kimérve a szoba két sarkában azonos magasságban kifeszítették. Ezután a spárgát egyszer megfeszítették és hirtelen elengedték. Az odacsapódott a falhoz és végig láthatóan ott maradt a porfesték. A csík mellett gyönyörűen vízszintesen meghúzták a vonalat ecsettel.
2013. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Tesa szalagból van vagy ötféle erősség. Meg kell venni a leggyengébb tapadásút.
2013. jún. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A vízmérték mellett húzott ecsetet kipróbálok. Milyen ecsetet vegyek ehhez? Ha jól tudom műanyag sörtéjű ecset kell a vizes festékekhez hogy ne álljon szét? Ha jól értem tegyem fel a vízmértéket és az vezesse meg az ecsetet? Nme lesz a vízmérték festékes? :)

2013. jún. 15. 20:38
 6/7 lajos 001 válasza:
100%
vannak ezek a bordűr szalagok ragasztóval szépen fel lehet tenni nekünk amatőröknek ez a legjobb megoldás
2013. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Festékes lesz a viziló is, de lemosható, amúgy festékes boltokban talán még kapni léniát, régebben azt használták a festők.
2013. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!