Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vályogfal tapasztás és festés...

Vályogfal tapasztás és festés után még több évvel is "büdös"?

Figyelt kérdés
Fel lett újítva egy vályogházban az egyik szoba, rendes pévás saras tapasztóanyaggal lett tapasztva, majd mész alapú festékkel kifestve. Sajnos még évek múltán is ilyen kicsit kellemetlen savanyú-szerű szaga van a szobának :/ Most fogom újra festeni stb, mit javasoltok hogy tüntessem el milyen anyagokat használjak?

2013. júl. 5. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Barkács rovatban lehet jobb helye lenne a kérdésnek.


Nem vizes vagy ilyesmi? Akkor aztán festegethetsz.

2013. júl. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
51%
Alá kell szigetelni. Én úgy csináltam hogy fúrógéppel alámartam a falnak kb 15 centi mélyen és kiöntöttem csemperagasztóval. Azóta száraz a fal.
2013. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

valószínű, hogy nedves a fal, és rothad benne a pelyva adalék, vagy a föld jellege ilyen. próbáld mészvakolattal csinálni legközelebb, a vályogfalhoz még azt lehet használni.

ez egy jó oldal, és talán tudsz tanácsos kérni az építésztől:

[link]

2013. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Anno a vakolásra szánt massza ami pelyvás sárgaföld volt, kicsit késve a bekeveréstől több napra lett csak felkenve, és nagyon meleg nyár is volt.. :/


Lehet hogy ez a baja? Mit tegyek?


Egyébként nem vizesedik alulról az épület.

2013. júl. 5. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy a föld olyan jellegű, nálunk is elég agyagos és savanyú a föld szaga. próbáld meg mész vakolattal egy simító réteget; mész+homok+víz. az jó a vályoghoz és nem büdös
2013. júl. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kaptam egy olyan tanácsot is, hogy gipszkartonozzam be a falat, ez baromság lenne szag ellen? :D
2013. júl. 6. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
az lenne. és még be is penészedne!
2013. júl. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szellőztess! Elmaradhatott a szellőztetés. Én is felújítottam egyet, mondjuk ebbe lókaksi is volt. Tavasszal lett csinálva, előtte 1 hétig volt fűtve a cserépkályhába, közel 30 fok volt bent, kint is olyan 10-15. Fal is már 20 fok volt. Ekkor rátapasztottunk. Persze ablakok ajtók leszigetelve, hogy j meleg legyen. Ez volt a második tél, hogy a házba minden ajtó és ablak nyitva, és kijelenthetem, nem érződik. De egy évig ha bezártam az ablakot, másnap már érződött. Mondjuk ez nedvesedik is, de nem lakás célra van, tároló funkcióját meg be tudta tölteni így is.
2014. ápr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!