Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gáz bélés csővel bélelt...

Gáz bélés csővel bélelt kéménybe be lehet-e kötni kandallót?

Figyelt kérdés
kémény, kandalló, gáz
2013. júl. 24. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, mert a kandalló füstgázai maró hatásúak, ezért ahhoz saválló béléscső kell. A földgázhoz használt csőnek nem kell savállónak lennie.
2013. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ez 1 tégla kémény ami gázbéléscsővel lett bélelve. mi történik, ha mégis belekötjük a kandallót?
2013. júl. 24. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben nem furanflex technológiával van bélelve(márpedig ez nem az), akkor az egyszerű alumínium csövet(a földgáz égésekor nem keletkezik korrozív gáz) a kandalló füstgázai hamar szétmarják(a fa égéstermékei között CO2 és CO3 is van, amik kénes -és kénsavat hoznak létre a lecsapódó vízgőzben feloldódva, ez pedig hamar megeszi az alumíniumot. A kioldott részek leesnek a kéményben és eldugíthatják azt.
2013. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egyszerűbb válasz is.Kissebb az átmérője mint az előírtnál ami fa vagy vegyes tüzeléshez kellene én úgy tudom.
2013. júl. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Moon_Walker ***** válasza:

Szerintem a válaszoló hülyeséget mondott.

Pont azért kell béleltetni a gáztüzelésü kéményt, mert maró hatásó kondenzátum(kénsav) keletkezik, ami szétmarja a falazatot.

2014. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!