Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tapéta leszedésénél teljesen...

Tapéta leszedésénél teljesen meg kell tisztítani a falat a régi tapétától, vagy nem baj ha marad rajta egy alsó papír réteg?

Figyelt kérdés
Egyszerű papír tapétáról van szó,és ahogy szedem le,a felső színes réteg lejön,az alsó viszont nem.Valaki azt mondja hogy ha ez a réteg rajta marad,az még jó is,mert jobban tapad az új tapéta.Más szerint viszont fel fog hólyagozni.Most akkor leszedjem vagy sem?
2013. júl. 30. 12:11
 1/5 anonim válasza:
60%
En ugy tudom le kell szedni. Le mosni es a lyukakat glettel betomni.
2013. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Vizezd be széles ecsettel és spaklival lejön. Arra figyelj ne kapard annyira erősen, hogy a falat a gelttelést megsértsd. Szedd le mindet hogy sima legyen.
2013. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a régi tapéta csak a nem tetszés miatt lenne

cserélve ,és még nagyon jó állapotban van a falon,nem szűkséges leszedni .Portalanitani és mehet a köv,rá .

Ha vannak olyan kisebb hibák ahol feljött ,ragaszd vissza .

Egy előzőleg jól felrakott tapétára 2-3 is lehet ragasztani .

2013. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
2-es vagyok. A 3-as is fontos, ha nagyon jól fent van én se szedném feltétlenül le. Hólyagosodásról nem is hallottam de az nem attól van mert alatta van régi tapéta. Rá szoktak tapétázni csak azt nézzétek a színe ne üssön el nagyon. Egy nagyon sötét tapétára világosat ne próbálj feltenni, mert simán átüt annyira hogy sötétít rajta. De csak ennyi. Mehet rá, de ha már leszedtél ahogy olvasom belőle, én inkább leszedném most már, mert egy vékonyabb tapétánál látszódhat ha az alsó vastagabb volt és foltokban van fent.
2013. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,végül készen lettünk.Félig meddig leszedtük,de valóban maradtak rajta papírfoltok,ami le akart jönni,lejött,ami nem,azzal nem kínlódtunk.Tökéletesen megtapadt az új tapéta.
2013. aug. 6. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!