Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Polifarbe platinum tapasztalat...

Polifarbe platinum tapasztalatok? Többi lent!

Figyelt kérdés
Adott egy hófehérre festett falú szoba, kiszámoltam, hogy ha kivonom az ablakokat, ajtókat, plafont, akkor a festendő felület 62 nm2. Namost az 5 literes polifarbe dobozára az van írva, hogy 100 nm2. szerintetek elég? 1, vagy 2 rétegre írja? tudom jól, hogy kell belőle 2 réteg, azért kérdezem, hogy vajon az 5 literes elég?
2013. aug. 9. 15:44
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
ja, és szerintetek egy festő milyen munkabérért gurít le egy ekkora felületet?
2013. aug. 9. 15:46
 2/19 anonim ***** válasza:

Sajnos 1 rétegre vonatkozik a dolog és erősen meghígítva. 5 liter egy fürdő+wc-re lenne elég, az kb 30-35 nm. Az oké, hogy kiválóan takar, de ha a fal koszos, akkor az első réteggel csak a port köti le és szürke foltok lesznek itt-ott, illetve a teddy ahol többször átment, ott fehérebb lesz, ugyanúgy a snejdolásnál(ecsetelés a széleknél) és a teddizésnél levő találkozási pontokon. A 2 rétegű festés olyan netto 500-600 Ft/nm kb anyag nélkül ha egy marék gipsz sem kell. Ez akár 1000-ig is felmehet ha nagyon szét van esve.


1 rétegben csak akkor lehet szép a festés ha az előző nem régebbi 5 évesnél.

2013. aug. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze láttam már olyat aki 1 rétegben festett és abszolút meg volt vele elégedve. Szerintem ronda volt, szerinte szép. Nyilván az igények nem ugyanott vannak meghúzva.
2013. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
5 liter egy fürdőre meg egy wc-re?:D ne nevettess. 1 éve lett ez a fal lefestve hófehérre, tehát kiváló alap.
2013. aug. 9. 17:24
 5/19 A kérdező kommentje:
értem, tehát közel 40ezerért festik le? plusz anyag? vagy ebben már benne van? akkor inkább rászánok egy napot és lugurítom 3x :D
2013. aug. 9. 17:25
 6/19 anonim ***** válasza:

Így van, egy napja rámegy a festőnek és segédjének ha 2 rétegben kéne. Benzin, fólia, szerszámok kopnak, talán bútort is kell mozgatni, takarítani. Gurítsd le és akkor majd rájössz. 1 rétegű festésre ebben a szezonban nem nagyon fogsz találni olcsó embert, aki lehúzza egy 10-esért, majd októberben.

Én azt írtam, hogy 5 éven belül, ha vigyáztak rá, elviszi 1 réteg is ha nem hígítják agyonra - pl. 1:1 már sok még a Platinumnál is. Eleve a teddihengerbe beleveszik 2-3 deci.

2013. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
értem, hát azért köszi. nekem is van egy szép eszköz, illetve munkaigényes szakmám, tehát tudom, hogy miről van szó, mint ahogy azt is tudom, hogy szakembereknek nagy tételben minden sokkal kedvezőbb. egyébként inkább megcsinálom. 50 kilós nőként egyedül tologatok 2x2 méteres valódi fa bútordarabokat, és festettem már ilyen nagy szobát, csak éppen 10 literes vederből, és egyáltalán nem sajnáltam, annak az ára jóval kedvezőbb. egyébként a fetőhívást az természetesen úgy gondoltam, hogy én magam eltologatok, és lefóliázok mindent, hogy neki csak annyit kellett csinálnia, ami a dolga. takarítás, bútorpakolás szintén az én feladatom. nem ragaszkodom szakemberhez, egyedül a létrától félek kicsit, és ez magas belvilágú lakás. most jó sokat utánaolvastam a neten, 2 rétegben nem tud foltot hagyni, akkor sem, ha béna vagyok. ha nem elég az 5 literes (6-7 literre hígítom, majd meglátom), akkor max veszek hozzá még egy kisebb dobozzal. laikus tapasztaltak válaszára lettem volna kíváncsi egyébként.
2013. aug. 9. 23:44
 8/19 anonim ***** válasza:

Kétszer kell festeni és pont a dupláját kell venni , mint ami rá van írva.

Kicsit kell csak higítani , ha túlhigítod , lefolyik a falról .Eltenni nem érdemes , beszárad.

2013. aug. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Tehát a 62 m2 kétszeri kifestése az mondjuk 120 m2 , tehát kell venned festéket kb. 200m2 - re.
2013. aug. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
hát ha kétszer annyit veszek, az 6 liter :D ami még mindig nem wc+fürdő. úgyhogy jobban járok, mint a festővel. köszi a választ!
2013. aug. 10. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!