Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy regi irodahelysegben...

Marika32 kérdése:

Egy regi irodahelysegben felszedtuk a szonyeget, alatta pvc volt, azt is felszedtuk. Valami bepeneszedhetett a retegek alatt, amit szeretnenk eltavolitani mielott a kovetkezo szonyegreteget letesszuk. Vastagon barna reteg van a betonon. Mit javasol?

Figyelt kérdés
Mellesleg korabban is ereztuk, hogy a szoba budos, de most hogy kopasz a beton, a szoba buzlik. Probalkoztunk felmosassal (ami fellazitotta ezt a reteget) es ecettel is (szagtalanitas miatt), mindhiaba. Csiszoljuk fel a padlot vagy huzzunk ra egy ujabb betonreteget? Nem a szin a problema, hanem a szag.

#peneszes betonreteg #beton csiszolas
2013. aug. 18. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem a tiszta dolgokat. Konkrétan és átvitt értelemben is. Én felszedetném a kétséges trutyit. Ez egyértelmű.
2013. aug. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anno mésszel fertőtlenítettek, szerintem még mindig ez a legegészségesebb, én először felszedném a barna büdös anyagot majd átcsiszolnám és meszes vízzel átsúrolnám. Kevésbé egészségtelen mint a hypo, a szaga is hamarabb kiszellőzik, de mégis jól fertőtlenít és elveszi a szagokat. Nálunk eddig bevált.
2013. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a felszedes volt az otlet. Kerdes tovabbra is, hogyan? Sokszor fel lett mosva a padlo, tobbfele vegyszerrel es ecettel is probalkoztam, de csak feluleti mocsok jott le. Mindez rengeteg viz felhasznalasaval valosithato meg.

A padlo felcsiszolalasan gondolkodok, amihez gepet kolcsonoznek. volt valakinek padlocsiszolo tapasztalata? melyik jobb? Nagy gep vagy kicsi kezi?

2013. aug. 19. 01:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne csiszold fel, mindenfelé száll majd a penészgomba. Még ha tüdődet meg is óvod megfelelő maszkkal, más helyiségbe is átszáll a gomba. Penészhez a legjobb lenne a hipó. Valamilyen permetezős flakonba töltve, hipót 1:1 arányban hígítva, esetleg töményen szépen, szisztematikusan átfújni a szobát. Ezt is maszkban végezd. 2500 forintért már van nem cserélhető betétes 3M maszk.


Utána egy megfelelő szerszámmal fel lehet kaparni. Én csinálnék nyélből és lemezből egy nagy kaparót, de itt van gyári megoldás is.


[link]


Ha már a fertőtlenítés megvolt, akkor az első részt kihagyhatod, maszkban kapard fel.

2013. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként a mész is jó, ahogy írta a második válaszoló, de az valamivel lassabban hat, cserébe ugye nem olyan agresszív, mint a hipó. Még egyszer leírom, a gomba miatt mindenképp használj maszkot!
2013. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az a vastag barna réteg a műanyagpadló ragasztója. Gombaölővel fertőtlenítsed. Kapható szórófejes változatba, majd tunoprén alapozóval alapozd le és egy jó minőségű aljzatkiegyenlítővel öntsed le. Ezután egy új felületed lesz.
2013. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!