Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Matt járólapot ami már le van...

Matt járólapot ami már le van rakva, le lehet lakkozni? Ha igen milyen lakkal, és milyen technikával?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék nagyon fényes vastag réteget, csak annyit hogy kicsit szebb legyen, és ne látszódjon meg rajta minden mezítlábas lábnyom.
2013. aug. 20. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem .A lakkot ráégetik a járólapra ,
2013. aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bár a felülete matt, a lakk mégsem tudna megkapaszkodni benne. Néhány hét után felcsiszolódna, ledörzsölődne, vízre felázna. Olyan lenne mint a hányadék. Nem beszélve arról, hogy a fuga 5 árnyalattal besötétedne. Azt ráégetni kéne.
2013. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Viaszozni, polírozni lehet esetleg rövidtávú megoldásként. Pár hetente ismételni kéne. Lakkozni nem.
2013. aug. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, én is ilyesmitől félek a lakkal kapcsolatban, mert amit csak úgy lehet kapni a boltban az ugye fára való...ezért írtam ki a kérdést, hátha van valami spéci lakk.

A viaszolástól most kicsit elment a kedvem, mert épp ma sikáltam át úgy isten igazából a hónapokon keresztül felhordott viaszos felmosó után, és valami gusztustalan cucc jött le róla.Még mindig látni hogy kicsit viaszos, és valami fátyolszerű van az egész felületen, ami ha rálépünk még rondább mint valaha...hát nagyon el vagyok keseredve...egy éve raktuk le de komolyan visszasírom a régit. :(

2013. aug. 20. 18:44
 5/10 anonim ***** válasza:
A kétkomponensű műgyanta sem lenne megoldás még ha kemény fajta akkor sem.
2013. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha van módod eldugott helyen (pl. WC-ben) kísérletezni, akkor én a helyedben a betonlakkot kipróbálnám. Egy literes kiszerelésben is kapható, és jól tapad a legtöbb építőipari felületre. Azt üsd be a google-be, hogy: betonlakk ...

Lehet, hogy a fugát én is védeném, azt nem lakkoznám, leragasztanám valami vékony szalaggal.

2013. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mayra válasza:
Találtál megoldást? Most mi vagyunk ilyen helyzetben. Lerakták a gyári hibás járólapot felső réteg hiányzik olyan mint a smirgli. Persze en vettem észre amikor beköltöztünk és mondom ilyen nincs hogy nem lehet takarítani a járólapot.
2016. jún. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
huh azért nálunk nem ilyen súlyos a helyzet. Nem, egyébként nem mertem lekenni semmivel. Eleinte viaszos padlófényezővel fényesítettem, szép is volt az, de pár hónap alatt egy vastag koszréteg lett az egész padlón, azt négykézláb zsíroldóval felsikáltam, és azóta a Mr proper kék általános tisztítószerét használom. Csoda jó illata van, és nagyon szép tőle a padló. De pl nemrég festettünk az egész házban és a maszat mindig kiütött rajta, akkor meg a sofix kerámia padlóápolóval mostam fel.SZép lett. SZerintem neked valami műgyanta burkolat segítene.
2016. jún. 16. 13:52
 9/10 Mayra válasza:
A gyár igérte hogy külföldről hozzat valami spéci szert azt fogják felkenni.
2016. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok! Sikerült valami lakkot rákenni a járólapra? Ugyan abban a helyzetben vagyunk mi is. 1 éve lakunk itt, és olyan a járólap, mint a smirgli. (amúgy ez egy kültéri lap). Köszönöm ha válaszoltok!
2016. aug. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!