Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszigetelés TSM Kerámiával?

Hőszigetelés TSM Kerámiával?

Figyelt kérdés

Van akinek igy van szigetelve a háza?

Megéri?



%-kal olcsóbb kivitelezési költségek! Festékszerű bevonat, ami a sugárzó hő 85%-át visszaveri.


Gátolja a penészedést, ellenáll a mechanikus sérüléseknek,

kiváló antikorróziós és vízlepergető tulajdonságok.


Kívülre és belülre is felhordható, színezhető. Alkalmazható téglára, betonra, fára, fémre stb.


Műemléképületen történő alkalmazásához nem kell építési engedély!



2013. aug. 23. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
megéri ,
2013. aug. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

oké!

Van akinek ilyen van és már bizonyított?

2013. aug. 24. 16:31
 3/8 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a forgalmazókat/képviseletet, hátha van valahol referencia, bemutató.
2013. aug. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el.....

ide tettem fel ,hátha van már valakinek ilyenje

te megbízol a cégekben?

persze,hogy nem mondja,hogy hát nem sokat ér...

szóval mégegyszer!!!

Van valakinek ilyenje?

2013. aug. 24. 20:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is olvastam róla, de mégis inkább nikecellel szigetelem most a házamat. Azt is elmondom miért.

A hő három féle módon terjed: áramlással, vezetéssel és sugárzással. A kerámia-bevonat csak a sugárzás egy részét fogja meg. Télen a hőveszteséged jelentős része a hővezetés miatt van. A falad belső része felveszi a szobahőfokot és a hőt a fal vezetéssel a külső oldal felé továbbítja. Onnan áramlással távozik, ha szeles idő van, akkor igen gyorsan. A különböző rétegek ebben a folyamatban különböző hővezetési tényezővel szerepelnek.

Ezt a folyamatot legjobban egy olyan hőszigetelés fogja vissza, ami a hővezetést akadályozza és nem a sugárzást!!

Ha a sugárzó hőből eredő hőveszteséget is meg akarod fogni, akkor a nikecel alá tégy hőtükröt, pl. alufóliát. (Bár szerintem felesleges, mert a sugárzásos veszteség télen a falakon nem döntő jelentőségű.)


A kerámia bevonatát alkotó fényvisszaverő festék amúgy külön is kapható. Tehát nem muszáj kerámiaként megvenni. Lehetne mondjuk a külső falfestéket is lefújni vele. De ezt sem ajánlom. Inkább a nyári nagy kánikulákban annak lenne jelentősége, hogyha a tetőcserepeden lenne ilyen bevonat, hisz nyáron a napsütés valóban hősugárzásként ontja a meleget a házadra, és nem kell a klímára költened, ha lenne ilyen a tetődön. Ez utóbbi esetben valóban a sugárzás a döntő tényező.

2013. aug. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a kerámia golyókban vákuum van, az adja a szigetelés egy részét.kerámia nélkül nem ér semmit.

ne a forgalmazó véleményét kérdezd, hanem kérj referenciákat, nézd meg az alkalmazás helyén.

de bemennél az egyik facebookos oldalra és még bemutató is van. vegyél már egy kis fáradságot

2013. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egy szóval nem mondtam,hogy a forgalmazó véleménye számítana...
2013. aug. 26. 17:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű pár forintos kísérletet ajánlok XD .. Általában minden anyagon átszaladok "garázs " minőségben . . . Mint a csoda "NASA keramika " két sörös dobozt tölts meg 60 c fokos vízzel , előtte az egyiket kezeld a csoda szerel , a másikat bármilyen sima anyaggal, " lehordott eps -t ne próbáld! Mert a kihívó szerint több centit kéne használnod :D " Mind a kettőben mérd a hűlés mértékét ugyanolyan mezei hőmérővel , azért írtam ezt az indító hő mérsékletet , hogy házilag is ki lehessen próbálni !! Véleményt nem mondok de a mész is hasonlóan teljesít , Az alváz védő PVC meg csoda szer !! :DDDDD
2013. okt. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!