Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes diszperziós saját...

Havasy István2 kérdése:

Vizes diszperziós saját szobafestésemet 10 év után újra festem (helyenként gletteltem). Héra festékkel hengerlés közben néhány négyzetcentiméteren több helyen felszedte még a régi gelttelést is. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

#diszperziós festés #tedyhenger #festési hiba
2013. szept. 11. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Több oka lehet.

1. túl sűrű volt a massza és gyenge a glett

2. jó volt a massza, de túl hamar gurítottad le a másodikkal (a glettelés régi enyves maradványra került ami megázott, megpuhult)

3. Anno nem volt megalapozva az első telibe glettelés vagy túl sűrű volt az első réteg.

4. már eleve egy lágyabb felületre került a régi glettelés vagy festés, azaz fel volt táskásodva, amit nem vettél észre és nem kapartál ki a meló kezdetén.

2013. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Sanyimester ***** válasza:
Át kell kenni mester mélyalapozóval.
2013. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez azért van, mert a régi festés alá még a régi típusú CMC -s glettet tették fel. Ez a glett úgy készült, hogy a festő a CMC ragasztóba gipszet kevert, és addig keverte, míg a gipsz kötőerejének a 805-át elvesztette. A kötöanyag szerepét aCMC ragasztó vette át. Ez a ragasztó nem lúgáló, nem mész és cementálló, és az idők során a falban lévő mész és cement elpusztította a ragasztó kötöerejét. A visszamaradt réteg, egy puha krétának felel meg. Ezen lévő kemény festékréteg addig ott marad, amíg nem bolygatják. Amikor te ráfested az új festéket, az előző festék teleszívja magát vízzel és megduzzad. elválik a krétás alaptól, és a henger, amit végigpörgetsz rajta letépi a felületről. Sajnos ez a régi technológia hibája.

Ezt vagy lekaparod, vagy egy kis ügyességgel kicselezed az elpusztult glettet. Még pedig úgy, hogy a festékkel telt teddy hengert csak egyszer gurítod végig, a felületen, és nem húzogatod ide, oda , mert gyorsan felázik, és már is szedi le a festéket. A második rétegnél picit több időd marad és picit egyenletesebben tudod eldolgozni a festéket. De ne ringasd hiú ábrándokban magadat, mert ez a réteg csak addig marad a falon, amíg nem bomlik meg valamiért, mondjuk egy tipli befúrása, vagy egyéb sérülés már is a festék leválását okozhatja. Egy jó szakember eltávolítja a régi glettréteget, és új, modernebb anyaggal gletteli le a felületet. Az alapozás pontosan úgy segít, mint ahogy leírtam, csak az nem festék és nem takar, tehát az alapozás után még kell a két réteg festék.

Egy zsiráf porszívós csiszológéppel könnyedén eltávolítható a régi elpusztult glett és mát is megvan az erős alapréteg, amire festeni, tapétázni lehet .

2013. szept. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Nem a 805 %- át, hanem a 85% akartam írni
2013. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez lett volna lényegében a 4. pont, de macerás lett volna részletezni. Ki tudja milyen öreg fal és hány féle glettelés és régi festékréteg van alatta ami vízre, erős kötőanyag feszítő erejére stb, megadja magát.
2013. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fal 35 éves,de az első meszeléseket követően 2x én festettem ("szakembert" nem látott!). Akkor még Breplasztával gletteltem, most Rigips-el.
2013. szept. 12. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Előfordulhat hogy elválik a réteg a faltól. A hengerhez simán odatapad és leszedi.

Festés előtt át kell kaparni. Ha 1-2 helyen tépte meg akkor én azt az utolsó sori festés előtt kijavítom.

2013. okt. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!