Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy javítsam ki a leázott...

Hogy javítsam ki a leázott vakolatot?

Figyelt kérdés

Helló Szakik!

Be van vakolva a ház és a vakolatra rá van húzva egy dörzs-vakolat. Úgy akarom megcsinálni, hogy ne látszódjon a javítás. Le is festeném. Aki válaszol jöjjön vissza, mert kérdezek is, ha nem értem.

Szerintetek az ablak körül rakjam ki azzal a kilngerlappal, ami a garázson van? Feldobná?



2013. okt. 6. 20:49
 1/6 A kérdező kommentje:
2013. okt. 6. 20:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, a tervezőnek kicsit meg kéne ropogtatni a kézét. Vihette volna végig az ereszt, attól a kilátás megmaradt volna.

Remélem azt tudod, hogy legalább saroktól sarokig kell majd festened, mert ezt a foltos, érett színt nem találnám el én sem, hogy igaz legyen a fal minden pontjára. Letúrod, lekened Stopsóval, bekened egy mélyalapozóval, mert valszeg már porlik az alapvakolat. Majd ha maradt a régi anyagból, akkor egy kéttenyérnyi hungarocellel szintbejavítod a dörzsölés irányának megfelelően. Végül másnap átfested az egész falat (vagy házat). Csinálhattál volna közelit a struktúráról is. Az egésznek a lényege az, hogy a szemcseméret stimmeljen az eredetivel, a javítóanyag lehet műanyagos is és szilikát is, úgyis a festék eltakarja.

2013. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2013. okt. 7. 11:44
 4/6 A kérdező kommentje:
szia! gyere vissza légyszíves, van még kérdésem
2013. okt. 7. 11:45
 5/6 A kérdező kommentje:

A leázás oka megszűnt, mert a fenti rész egy tetőterasz volt és azt beépítettem. Tehát a víz nem folyik le már a falra a teraszról.


Ha letúrom a leázást és a vakolat teljesen a tégláig le lesz kaparva, akkor alá kell vakolni nem? És a vakolat után kell azt a szemcsés nemes-vakolatot feldörzsölni nem?


Az eredeti vakolat perlites valami, - azt tudom. Arra lett rádörzsölve az a szemcsés vakolat, ami fehér volt, de át lett festve 15 éve.


A NEMES-VAKOLAT STRUKTÚRÁJA IS LE LETT FOTÓZVA,- itt fent, a második sorozat, azt hogy kell kérni? Szemcseméretet kell mondani?

2013. okt. 7. 11:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha letúrom a leázást és a vakolat teljesen a tégláig le lesz kaparva, akkor alá kell vakolni nem? És a vakolat után kell azt a szemcsés nemes-vakolatot feldörzsölni nem?


-Csak durván kell besimítani, mert ez nem húzottan dörzsölt. Nem látok erre utaló "hernyórágást" amit a kis kavicsok húznak maguk után. A fehér az valami Terranova zsákos nemesvakolat, nem a vödrös. Ezt kéne venni és átfesteni.


Az eredeti vakolat perlites valami, - azt tudom. Arra lett rádörzsölve az a szemcsés vakolat, ami fehér volt, de át lett festve 15 éve.


-az a perlites valami azt hőszigetelő vakolatnak hívják. Mára már kezd kimenni a divatból. Vagy ezt rakod alá, vagy beéred a mezei kültéri kész vakolattal.


A NEMES-VAKOLAT STRUKTÚRÁJA IS LE LETT FOTÓZVA,- itt fent, a második sorozat, azt hogy kell kérni? Szemcseméretet kell mondani?


Az 1,5-ös szemcseméretű az nem húz nyomot, a 2-es már igen, vagyis valami ilyesmi kéne: [link]


Vagy van a B verzió: a vakolattal lesimítod 2 mm-el az eredeti szintje alá, aztán kitöltöd 2 mm-nyi 1,5 mm-es vödrössel, mert a zsákosat sokkal vastagabban 0,5 vagy akár 1 centi vastagon is lehet húzni. Tulajdonképpen a régi-új összevarrására kell csak nagyon figyelni. Ezért ne legyenek a foltok kerekek, hanem farkasfogasak inkább, az jobban elviszi a szemet mint egy nagy körbehatárolt folt.

2013. okt. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!