Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudnám felújítani a...

Hogyan tudnám felújítani a beltéri farostlemez ajtóimat? (kép) mivel töltsem be fajtuk a fa hatású bemarásokat?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyesmi ajtóink vannak, az egész felületén be van marva, hogy fahatású legyen és zománc festékkel van lekenve. Ezeket a bamerásokat szeretném eltűntetni, hogy egy sima fefelületet kapjak. Nem tudom, de szerintem csiszolással nem lenne érdemes próbálkozni. A festéket lecsiszolnám természetesen, de valamilyen tömítő cuccal be szeretném tölteni a fa hatást keltő mélyedéseket... Majd utána festeném, és lakkoznám.

Mit használjak " tömítésnek"? Ötletem sincs.. :/


Köszönöm a segítséget!!



2013. okt. 19. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok/mély lenne a kitöltendő hely. Ha vastag a gittelés, csak repedezik és kipereg. És egy ajtóra több kg. kellene.

Olcsóbban kijönnél ha pl. 2mm-es falemezzel az egész ajtót beborítanád.

2013. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy akkor az a keret szerű, felül íves, mély faragás is eltűnne róla.

Gondoltam pl glettre, de azt falra szokták kenni..

2013. okt. 19. 22:49
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Esetleg ez?? Ez talán jó lenne?

2013. okt. 19. 22:53
 4/8 A kérdező kommentje:

Esetleg ez :


[link]

2013. okt. 19. 22:55
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. okt. 19. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:

A 3-as teljesen másra való.

4-es vagy 5-ös válaszod jelöltje megfelelő lehet, de ha bemész egy normális festékbotba (barkácsáruházak kizárva), ott biztosan a jó cuccot adják a kezedbe, esetleg ellátnak eszközökkel, tanácsokkal is.

2013. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ami még szóba jöhet a festék teljes lecsiszolása után, az az enyvvel, faragasztóval kevert fűrészpor. A natúr farostlemezhez is jól tapad. A lényeg, hogy ne legyen rajta semmi festék.


Viszont ilyen mennyiségben még nem használtam, de érdemes lenne kipróbálni, hiszen maga az ajtó is ragasztott fűrészpor.

2013. okt. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
akaszd le az ajtót, bakold fel az udvaron, szereld ki a zár borítást, repedést és hibákat sziloplasztozd ki, csiszold át egy kicsit a teljes felületet és fújd le kompresszorral, kétszer. a bemarást hagyd meg, érthetetlen, miért akarsz sima ajtót ehelyett. gyönyörű lesz
2013. okt. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!