Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért kell letakarni a sódert?

Miért kell letakarni a sódert?

Figyelt kérdés

#sódertárolás
2013. nov. 3. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell. A tüzépen se és a kitermelő helyen sem takarják. Gondolom hosszabb távon belekeveredik falevél, föld, ami nem szerencsés. Annyi még évek alatt sem mosódik ki, hogy a nagyobb kavicsok mind a felszínre kerüljenek, hiszen a lapátoláskor nem a külső kérget szedi le az ember, hanem elindul az egyik oldalról befelé.
2013. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg van egy olyan elmélet - ami igaz - hogy nedves homokot, sódert bekeverni nem jó, mert a szemcséken és kavicsokon levő vízburok mikroszigetelésként működik betonnál a cement és habarcsnál a mész (+cement) között, így a kötés csak 90%, nem 100.

Persze nagyon ritkán látni tökéletesen száraz anyagot. Betonkeverő üzemben, ahol egyenesen a Dunáról hordják a friss sódert, gyakorlatilag kivitelezhetetlen, mégsem köt bele az építésügyi hatóság.


1-es voltam.

2013. nov. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
én is a Dunáról hoztam, van egy jó kis helyem
2013. nov. 3. 18:23
 4/4 anonim ***** válasza:
1-2 hétre nem szokták, ám ha minimum egy évet pihen le kell, mert tavasszal megtellik a szálló növényi magokkal ami azután kinő benne! No meg a levelek, föld, macska-kutya-madárszar....stb.
2013. nov. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!