Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kinek kell hangszigetelnie a...

Kinek kell hangszigetelnie a falat?

Figyelt kérdés
Panelban élünk, a szomszédom állandóan hangoskodik. Hiába szólok neki, ő nem hiszi el magáról hogy hangos, mert egy ... Ha én a falamat lehangszigetelem, azzal kiszűröm a tőle jövő zajokat, vagy ő jár vele jól, hogy ő nem hallaná az én hangoskodásomat (ha lenne, de nincs, tisztában vagyok az egymás mellett élés írott és íratlan szabályaival)? Tehát, ha nem akarom a zajokat hallani tőle, akkor ahhoz neki kéne hangszigetelnie, vagy elég csak nekem? Köszi!

2013. nov. 3. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kell panelban lakni! Vagy tudomásul kell venni, hogy a zajok áthallatszanak.

Ha nagyon hangos, akkor szólj a közös képviselőnek. Igaz, akkor a többi szomszéd is szólna.

2013. nov. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te nem akarod őt hallani tehát neked kell szigetelned. Ha jól csinálod, nem fogjátok egymást hallani.
2013. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nem kell panelban lakni!"


Kössz, ha vki adna + kb.6 millió forintot, eladnám a lakást és elköltöznék kertesházba...Panelban laktam mindig is, ahol régen laktam (ugyan ilyen építésű, 1 lépcsőházzal arrébb), soha, vagy csak ritkán hallottam át a szomszédokat. Az ittenit minden nap.


Másodiknak köszi a segítőkész választ, ment a zöld kéz :)

2013. nov. 3. 16:29
 4/8 anonim válasza:
hullámpapír, 2cm párnafa, ismét hullámpapír 2cm párnafa, gipszkarton, Jó drága lesz.
2013. nov. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindig annak kell hang szigetelnie akit zavar. Gipszkartonból tudsz előtét falat építeni, kb 5 cm-t vesz el a szoba területéből. A gipszkarton alatt üveggyapottal kell teletömni és sokkal jobb lesz a helyzet.
2013. nov. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne feledkezz meg a konnektorokról sem. Azok valószínűleg átmenőcsövesek, de legipszelték a szomszéd felől. Az gyakorlatilag szócső :) azt is be kel tunkolni üveggyapottal a konnektor mögött.
2013. nov. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Időközben tettem egy feljelentést csendháborítás ellen, mert már hónapok óta nem lehet pihenni tőle. Azóta, mintha nem is lakna a szomszédban senki, végre elnémult. Ha esetleg folytatódik még, akkor jöhet a hangszigetelés is. Köszi mégegyszer!
2013. nov. 8. 16:25
 8/8 anonim ***** válasza:
A francba....erre nem is gondoltam :D ez a legolcsóbb megoldás :D
2013. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!