Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házamat külső hőszigeteléssel...

Házamat külső hőszigeteléssel látnám el. Ha borovi lambéria lenne a fedőréteg, mit szólnátok hozzá?

Figyelt kérdés
Nagyon kedvelem a lambériát, és szívesen dolgozom vele. De nem tudom mennyire tartós, ha kültérre használom a megfelelő kezelések után.

2013. nov. 5. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem értek hozzá , de szerintem elrohadna 1-2 év alatt.Arról nem is szólva , hogy befolyik alája a víz.
2013. nov. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A borovi-fenyő nehezen fog elrohadni... példa erre, hogy Velence nagy része is borovi fenyő cölöpökön áll a a lagúnában.
2013. nov. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Díszíteni akarod, vagy hőszigetelni?
2013. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szokratesz ***** válasza:
Semmi gond az elképzeléssel ha megfelelő szakértelemmel kerül a hőszigetlő fölé. Gondot csak a felület folyamatos karbantartása fog jelenteni ami nem csekély összeg úgy 4-6 évente. A legkorszerűbb és legtartósabb favédelmi technológiák sem tudnak többet garantálni. Ezt azért mindenképp kalkuláld be, nehogy meglepetésként érjen. Főleg a napos oldalakon megy hamar tönkre a lazúr.(mert gondolom nem festeni akarnád)
2013. nov. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kezelgetheted, de csak vizes páccal, lazúrral, mert a benzines köztudottan megeszi a hungarocellt. A lambéria felfogatása nem lesz egyszerű egy 5-10 centis semmi anyagot áthidalva.
2013. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen kb. 70 cm-enként párnafákat kell felfogatnom a vakolatra, valószínűleg 5x5 cm-eset, és a köztük lévő felületet akarom hézagmentesen szigetelővel kitölteni.

A lambériát függőlegesen szerelem fel, hogy a víz könnyebben lefolyhasson.Remélem a az alapozás utáni vastaglazúr majd kitölti az illesztési hézagokat. Nem tudom,a szakemberek egyetértenek-e vele?

2013. nov. 6. 11:28
 7/12 szokratesz ***** válasza:

Ok de ne függőlegesen tedd a lambériát hanem csappal felfelé fordítva, vagy vízszintesen vagy 45fokba döntve. Így biztos nem folyik alá a víz. Fűggőlegesen rakva nagy eséllyel befolyik alá a vastag lazúr nem tömítő céllal van. A hőterhelés miatt mozogni fog a fa ezért nem tud tömíteni.

Amennyiben lambéria kapoccsal rakod fel akkor érdemes 3-4 szálanként még külön megcsavarozni teljes keresztmetszetben, mert sokat tud csavarodni tekeredni száradás közben.

2013. nov. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm, és mi lenne, ha a szigetelés tetejére tükörfóliát tennék a hatékonyabb hőszigetelés érdekében?

Akadályozná a fal szellőzését?

2013. nov. 7. 09:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Én tettem fel külső falra, hungarocellre lambériát díszítésnek, több éve és semmi baja nincs neki. A borovi nagyon tartós, ha nem éri folyamatosan víz, csak csapadék semmi baj nem lesz vele. Jó minőségű lazúrral kend le, egyszer vékony, kétszer vastag lazúrral ha tudsz venni ugyanabban a színben. A hőtükör fólia nem jó ötlet, nem szellőzik a fal. Ragaszd fel a hungit, le kell glettelni ragasztóval és utána mehet a lambi.
2013. nov. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok egyetértek Cristos-szal, de én a ragasztóvak való áthúzást elhagynám. Ugyanis a hungorocell lapokat szorosan beszabnám a párnafák közé, és azok elvileg nem eshetnek ki onnan később sem. Ráadásul 7 méter a gerincmagasság, és állványozás nélkül, létráról csinálom. (Tudom, nagyon veszélyes)A ragasztó nagyon megnövelné a költségeket is. A terasz fedett részét most lambériázom, és egész jól működik, csak pontos munkát igényel.
2013. nov. 8. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!