Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két komponensű autófesték...

Két komponensű autófesték lehet puha?

Figyelt kérdés

Fényezővel festettem le egy simson tankot, két napja hoztam el, és elvileg a festőnél száradt még 5 napot, de én mégis puhának, gyengének érzem a bevonatot, a körmöm simán bele tudom nyomni, minden kis érintésre pl csavarhúzó hozzáér stb

apró hibák keletkeznek rajta, ez elvileg autófesték mégis ennyire sérülékeny?

vagy még keményebb lesz?



2013. nov. 17. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz volt a keményítő (vagy nem is használt).

A két komponensű festékek nagyon hamar száradnak (a festék és a keményítő összeköt). Az én autóm is ilyen festékkel van festve. Még a nyáron egy pár kisebb sérülést javítottam ki a karosszérián, gondoltam ezért nem veszek keményítőt, csak festékkel dolgoztam. Nyári meleg, alacsony páratartalom, és mégis napokig száradt, és ha rátettem a kezem még akkor is tapadt egy kicsit.

Amikor pedig pár éve le kellett festeni a két első szárnyat, és a festő valóban mindkét komponenst használta, festés után fél órával szinte meg volt száradva a festék, pedig tél volt.

2013. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hm érdekes nekem is ezeket produkálja, tegnap még az újlenyomatom látszódott benne, ha most is nagyon erősen belenyomom szerintem még most is látszódna, a körmöm simán belemegy :( ez szomorú még jó, hogy nem kért sokat, egyébként ez megkeményedik rendesen valaha? vagy mindig ilyen lesz?, és neked nagyon sérülékeny az a rész?
2013. nov. 17. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, nincs,vagy rossz a kötő. Festés után másnap már rakja össze a karosszériás az autót,és már nem fogja a port és kézzel is lehet fogdosni.
2013. nov. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, hát akkor most én így jártam, nekem is furcsa volt, hogy mondom miez, hogy a körmöm belemegy stb
2013. nov. 17. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!