Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes-e megvásárolni a...

Érdemes-e megvásárolni a drágábbik csaptelepet? Megér-e annyival többet, mint amibe kerül?

Figyelt kérdés

Magasított csaptelepet szeretnénk vásárolni normál (jó minőségben). Eddig olyan 20-30e forintos kategóriában néztünk, viszont megfelelő méretűt nem találtunk. A következőnek megfelelő a mérete, viszont számomra nagyon olcsónak tűnik. A kerámiabetétje szabvány, így bármikor cserélhető és 5 év garancia is van rá. A kettő közül az egyikben gondolkodunk. Persze nem probléma, hogy olcsó, de nem szeretnék egy silány minőséget beépíteni.


[link]


[link]



#csaptelep #JIKA #magasított csaptelep
2013. dec. 7. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Drágáknál a legtöbb esetben a márkanevet kell megvenni .

Mi is drágát vettünk,de semmivel sem bírt ki többet egy átlagosnál .Most Mofém van,már pár éve .Semmi gond vele .

2013. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én egy viszonylag drágább 20e ft-os antik olasz csaptelepet vetem a konyhába és a gyári tömítése az csapnivaló. Fél év után most mehetek kicserélni, mert kajak el kell zárni, hogy ne csöpögjön, megnyitáskor meg sokáig nem folyik a víz, aztán kirobban.
2013. dec. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kár költeni rá.

Nekem 4 éves minden csaptelep, OBI-ba vásároltam 2500-3900 ft között és még eddig mind úgy működik és olyan állapotú mint az új.Egyedül perlátort kellet bennük cserélni néhányszor de arról nem a csaptelep tehet hanem a vízkő.

2013. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a barkácsáruházas 10ezer forint alatt csaptelepek nálunk 2-3 év alatt tönkrementek. Lehet valakinek jók, nekünk nem voltak. Azóta mofémet vettünk az kibírta amíg megvolt az a lakás (kb 4-5 év). Az új helyre megint mofémet vettünk, kludit meg grohe -t. Nincs velük baj. 10 év múlva írjatok rám és frissítem a témát :)
2013. dec. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyet kell, hogy értsek a közvetlenül előttem hozzászólóval. Van a a családban, Grohe 10 éves csaptelepek és azóta semmi cserét, felújítást nem igényelt. Tudok olyanról is , ahol kínai típusok vannak felszerelve és már többször is kellett betétet cserélni. Évente legalább egyszer. Viszont a kérdés továbbra is a két fent említettre szólna, mivel grohe-ból a magasított kivitel 70-től felfelé mozogna aminek a felső határát szerintem még a 150 sem állítja meg. Ha csak a 70-et nézzük már az is tízszerese a 7 ezernek. Másrészről fontos a normális anyagok felhasználása stb.
2013. dec. 7. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a legtöbb csaptelepem Kludi, viszont a mosókonyha mosogatóján Sanimix csaptelep van. Mindegyik üzemel már 9. éve hibátlanul. Ami a nagy különbség, hogy míg a Kludi szinte hangtalanul működik, addig a Sanimix csaptelepnek olyan hangja van, hogy a ház minden pontjáról hallani ha valaki azt kinyitja! Csak sejtem, hogy a belső kidolgozásban van különbség, és erre sajnos nincs cseregarancia!
2013. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, erről már olvastam ma egy cikket. A hangos működést a szűk belső keresztmetszet okozza. Ott azt is említették, hogy emiatt tönkremehetnek belső alkatrészei illetve a bekötőcsövek. Bár az utóbbi zárt állapotában a maximum nyomáson van, így attól csak kevesebb lehet ha megnyitják... na mind1
2013. dec. 7. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!