Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aki leszigetelte a családi...

Józan Paraszt kérdése:

Aki leszigetelte a családi házát, az észrevett valami iszonyat nagy különbséget a fűtésszámlán, tovább maradt bent a meleg, nem kellett annyiszor begyújtani?

Figyelt kérdés
Nikecelre gondolok,mondjuk 5 centisre,lenne különbség,vagy csak minimális?Most ha felfűtjük 24 fokra a lakást és nem rakunk a kazánba,utána kb 3 óráig van meleg és csákó,2 óra tüzelés után.Lenne valami nagyobb különbség,vagy csak minimális?

2013. dec. 11. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
valamit jelent, de az 5cm nem sok. min 10, de inkább 12cm.v alamint a mennyezetet is szokás szigetelni
2013. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Észrevettem. Sokkal olcsóbb villannyal fűteni, mint korábban cserépkályhával, pedig a ház jelentősen nagyobb lett az átépítés hatására és most sokkal melegebb is van, mint régen, nem kell fáznom.

16 centis grafitos EPS, a tetőben 25cm kőzetgyapot, 10cm XPS a lábazatban, a ház 2 szintes, a padló nincs szigetelve (a fele alatt pince van, annak a mennyezetére ragasztottam 5 centis XPS-t - pici a belmagasság), a terasz az egyetlen hőhíd, ez van.

Az összes nyílászáró új, a bejárati ajtó és a tetőablak kivételével 3 rétegű ablaküveg, az üveg U-ja 0.6 W/nmK.

Komolyan gondoltuk a szigetelést, részben azért is bontottuk le a felső szintet, hogy hőhídmentesen szigetelni lehessen (kutyaházak voltak, de úgyis túl picik voltak a szobák. most jobb, de nem volt olcsó a ház felének szétverése s újjáépítése, tetővel, mindennel).


Elégedett vagyok a házzal.

2013. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Második voltam, kimaradt a kérdés második felére adandó válasz. Plusz elfeledtem írni, hogy B30-as téglából épült a ház. Az elég gyönge szigetelés nélkül.

Tovább marad bent a meleg, igen. Az alulméretezett cserépkályhánál (ez egy nyaraló volt) előbb ment ki a meleg, mint ahogy 15 fok fölé emelkedett volna a hőmérséklet az ablakoknál s nagy hidegben a felső szinten.

Most ha nincs fűtés fél napig (csak mi és pár elektromos eszköz), úgy 1 fokot csökken a hőmérséklet (attól nagyban függ, hogy mennyire fűtöttük fel a házat, a falakban tárolt hőhöz képest, ha most felkergetem a hőmérsékletet, majd lekapcsolom a fűtést, gyorsan visszaesik a falakban tárolt hő szintjére). Nagy a hőtároló tömeg, jó a szigetelés... Kedvelem ezt a kombót. Az is az előnye, hogy a melegnek van ideje szétterjedni, nem is muszáj mindenütt gyakran fűteni.

2013. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Segít, de 5 centit nem érdemes feltenni. Nem sokkal nagyobb költség és ugyanakkora felfordulás feltenni 15 centit, és az már tényleg szigetel és tartja is a hőt.

De a legfontosabb a födém szigetelése, ugyanis a hőveszteség 60-70%-a a plafonon át távozik. Szóval az legyen az első.

2013. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az itteni tanácsokra hallgass. Menj be egy JÓ céghez, akik szigeteléssel foglalkoznak és kérd ki az ő véleményüket arról, hogy a te faladhoz milyen és mekkora szigetelés lenne ideális. Mi is így tettünk, így lett 10 centis grafitos szigetelésünk, a betonkoszorúkon 12, így némi "díszt" is kapott a külső homlokzat.

Természetesen felsorolták a lehetőségeinket és abból mi választhattunk árban megfelelő kategóriát. Azt mondták 8 centi alatt nem is érdemes nekiállni...

Azt is elmondták, hogy sok a kókánymunkás a piacon, érdemes kicsit többet rááldozni, de akkor legyen jól megcsinálva, különben elkezd penészedni a fal mindenfelé pár éven belül.

Én hőérzetben nem vettem észre különbséget, ellenben a számlákon igen. Olyan 300 m3 gázt fogyasztottunk azelőtt évente, az első év végén direkt összeszámoltuk és így most 200-ra jött ki a szigeteléssel. Ez már a második évünk volt szigetelten, most is kijöttünk ekörül. Ugyanazt a hőfokot tartjuk bent (21 fok, napközben, amikor senki nincs itthon 18), mint azelőtt. Már lassan vissza is hozza az árát. :)

2013. dec. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!Elsőnek a padlásra löktem fel a hálószoba felé 10 cm-es üveggyapotot,megnézem mi lesz,utána jelentkezem,18 nm 7000 forint volt.Ha beválik akkor nyomok még a maradék 60nm-re is.

5 vagy 10 cm azért nem mindegy,vagy 15 cm,a 10 centis 2-szer,a 15 centis 3 szor többe kerül.

2013. dec. 12. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Sokat segít, de az még többet segítene, ha megelégednétek 20-21 fokkal. Egyetlen fok 6% megtakarítást jelent!
2013. dec. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
20-21 az hideg azért,kisbaba is van,na meg ha csak 20 ig fútjük fel az hamar lehül akár 18-ra is.
2013. dec. 15. 12:53
 9/9 A kérdező kommentje:
végül 15 centis üveggyapotot raktam fel,semmit sem ér,ugyanúgy hűl a lakás,óránként 1 fokot.az ablak régi,a homlokzat nincs szigetelve továbbra sem.Mondom leírom mi történt.
2014. márc. 17. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!