Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szárazvakolás nagyon egyenletl...

Szárazvakolás nagyon egyenletlen falszakaszon?

Figyelt kérdés
Gipszkarton szárazvakolásnál az egyik falam brutál egyenletlen, vagy 4-5 cm különbség van a teljes felület esetében. Szerintetek egyszerűen pakoljak alá több Rifixet, vagy ide inkább kerüljön állítható kengyeles előtétfal? Sajnos szabadon álló nem jöhet szóba, mert a mennyezetre nem tudom rögzíteni az UW profilokat. (most vertem le a stukaturt, álmennyezet lesz. ) van ötletetek?

2013. dec. 19. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Ne UW és CW profilokat használj, hanem UD-t és CD-t.

2. A mennyezethez elvileg tudnod kéne rögzíteni. Ha nem, és gk álmenyó lesz, akkor ahhoz biztosan fogod tudni rögzíteni.

3. Előtétfal esetében mindenképp kellenek a kengyelek.

4. Egyszer megpróbáltam hasonló dőlést ragasztóval és alátét kartonnal kihozni, de nem lett tartós. Kb. 0,6*3 m faldarab volt, még a helyén van, de ha megkopogtatom, akkor hallani, hogy néhol elengedett.

2013. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Közben rájöttem, hogy tényleg biztosabb rögzíthető kenygyelekből meg ud/cd profilokból előtétfalat csinálni. A kérdésem viszont az lenne most, hogy például egy ablakot hogy "profilozzak körbe"? Tehát például az ablak két szélén ügye lesz egy-egy függőleges cd profil, viszont az ablak 120 széles, ezért ügye kell középre is egy, ami nyilván csak a padlótól az ablak aljáig, illetve az ablak tetejétől a mennyezetig fog futni. Ilyenkor például alul beleillesztem az ud profilba, kengyelekkel felfogatom a falra, viszont az ablak aljának síkjában mivel fogatom össze vízszintesen a szomszédos cd profilokkal? Tehát hogy képzek "nyílásokat a vázban" falhoz rögzített előtétfal esetén? Köszönöm előre is a segítséget!
2013. dec. 21. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ablak alatti és feletti CD esetében a spaletta képzeletbeli síkjához képest -1,5 - -2 cm -rel megállsz a CD-vel. Az ablakot körül keríted UD-vel. Szigetelsz, fóliázol majd felkartonozod a falat az ablak körül pár centi ráhagyással. ( Pl 120*150 ablak esetében a kartonból kihagyott nyílás mérete 110*140) Az ablak köré szerelt UD-k síkjának megfelelően UD-t csavarozol a karton belső síkjára is. (Ha az UD-t nem tudod könnyen rányomni a CD-k végére, akkor az utolsó 1-2 csavaron lazítasz.) Fóliázod, majd beszabott kartonnal burkolod, utána a ráhagyott részt levágod.

Hasznos, ha beruházol pár 100-ast és veszel egy ilyet:

[link]

mert ha a csavar feje átszakítja a papírt, akkor már nem ér semmit.

2013. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kezdve a végéről, a mélységhatárolós behajtó zseniális, valami hasonló megoldást kerestem.

Viszont a többit sajnos sokadszori megolvasás ellenére sem értem:) Az odáig oké, hogy a nyílás alatt cd-ket akkorára szabom, hogy alatta legyek egy kicsivel. De az ablakot hogy kerítem körbe UD-vel? Hova rögzítem, és hogy? A falhoz közvetlenül? De akkor az oldalát kéne valahogy a falhoz rögzítenem, hogy a nyitott része lefelé nézzen, és fogadhassa a cd profilokat. Továbbá a kengyelek miatt pár centivel távolabb fut majd vázszerkezet, így a falhoz rögzített UD-val nem lesz síkban. Vagy valamit nagyon félre értettem? Bocs az értetlenkedésért, de ez most nem esik le:)

2013. dec. 21. 20:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdve a végéről, a mélységhatárolós behajtó zseniális, valami hasonló megoldást kerestem.

Nem, van erre zseniálisabb, de ha nem megélhetési gipszkartonozó vagy, akkor ez is tökéletes.


Viszont a többit sajnos sokadszori megolvasás ellenére sem értem:)

Mert nekem olyan könnyű volt. :) Hamarabb megcsináltam volna, mit megírtam...:D


Az odáig oké, hogy a nyílás alatt cd-ket akkorára szabom, hogy alatta legyek egy kicsivel. De az ablakot hogy kerítem körbe UD-vel? Hova rögzítem, és hogy? A falhoz közvetlenül? De akkor az oldalát kéne valahogy a falhoz rögzítenem, hogy a nyitott része lefelé nézzen, és fogadhassa a cd profilokat.

STOP. Azok nem fogadnak semmiféle profilt. A feneküknél fogva szépen felrögzíted oda, ahol a legjobb, majd az oldalukhoz fogod csavarozni azt a kartont, amelyik merőleges a falsíkra.


Továbbá a kengyelek miatt pár centivel távolabb fut majd vázszerkezet, így a falhoz rögzített UD-val nem lesz síkban. Vagy valamit nagyon félre értettem? Bocs az értetlenkedésért, de ez most nem esik le:)

Nem, mindent jól értettél. Van egyszer egy függőleges vázszerkezet UD+CD pofilokból, ami a fal alapját adja. Ez pipa, nincs vele gondunk.

Van egy másik, ettől beljebb eső (mivel az ablak köré szereled fel), csak UD-ból álló és van egy harmadik, szintén csak UD-ból álló és ugyanakkora, mint az ablak körüli, de amit a karton belső oldalára erősítesz fel a függőlegeseket a fenekénél fogva, a vízszinteseket az oldaluknál fogva. EZEK találkoznak a fal CD-ivel. Tehát van egyszer egy UD-ból álló kereted az ablak körül, ahol az U feneke a falhoz/ablakhoz van erősítve és a szárai a karton falsík felé mutatnak, valamint egy ugyanakkora , szintén UD-ból álló kereted, ami a karton falsík belső felére van felszerelve, a függőlegesek a feneküknél fogva, a vízszintesek rácsúsztatva a CD-k végeire és az oldaluknál fogva. Ez az összesen 8 db UD meghatároz 4 síkot (ablak alja-teteje-oldalai), ezek adják a spalettát az ablak körül.

2013. dec. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindent értek! Jelentkezem, hogy hogy sikerült:)
2014. jan. 2. 08:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Rendben.

Lelkiismeretesnek tűnsz, tehát valszeg sikerülni fog.

2014. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!