Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszédunk felújítja a...

Orbán Csaba Ferenc kérdése:

Szomszédunk felújítja a lakását és azt szeretné, hogy a falat áttörve a mi lakásunk WC lefolyójába kösse a mosogatógépe lefolyóját. Lehetséges-e ez és származik-e ebből nekünk hátrányunk jogi és műszaki értelemben?

Figyelt kérdés
2014. jan. 3. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kösse csak a saját wc lefolyójába, a tiéteket meg hagyja csak úgy ahogy eddig volt. Egyáltalán mi módon akarja ezt megoldani? Azt addig értem hogy átfúrja a falat valahol alul, de utána hogyan tovább? Inkább ezt felejtsétek el.
2014. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Hát elvileg se jogi, se műszaki értelemben nem lehet belőle baj...


De akkor sem értem! Illetve hát sejtem, hogy ahol neki a mosógépe lesz, oda nincs elvezetve a lefolyó és így akarja megúszni a vésést...


Hát csatlakozom az első válaszolóhoz és azt mondom, hogy ha nem muszáj, akkor ne, viszont azért el is lehet gondolkozni ezen...

A legjobb esetben néhány járólapot kell felszedni és a falat átfúrni...

Kérdés, hogy létezik-e még abból a járólapból, ami a WC-ben van és hát a falfúrás után is ki kell javítani a festést (hacsak nem a járólap szintje alatt történik a fúrás) Ha már nem is létezik olyan járólap, amit feltörtek, akkor az egészet újra kell rakni.

Időben elvileg egy-két óra amíg a bontás és a rákötés megtörténik és még egy-két óra a helyreállítás optimális esetben (tehát ha csak a legkisebb bontás szükséges).


Azt viszont nem tudom, hogy esetleg a mosáskor mennyire fog átjönni a csöveken a hang...

2014. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatógép?

Az nem a konyhájában van? Ahol a mosogató is van. Aminek a szifonja áhítozik a mosogatógép bekötése után.

Azt se igen tudom elképzelni, hogy hogyan tudná korrekten!! bekötni a Te WC-d lefolyójába.

2014. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat!
2014. jan. 3. 16:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Micsoda? És majd ti fogjátok helyette is fizetni a szennyvízdíjat? Nem akarja rögtön a vizet is tőletek átvezetni? Ha elromlik gépe, nálatok fog kopogtatni a szerelő? Nem hiszem el, hogy léteznek ilyen pofátlan embereket. Én a helyetekben semmiképpen nem mennék bele, nem dísznek vannak falak a lakások között.
2014. jan. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szennyvíz díjat?

A bejövő víz után fizetjük a szennyvízdíjat.

Legalábbis nálunk nincs a szennyvíz lefolyón mérőóra...


Mondjuk az érdekes, hogy ha bejövő víz van a készülék leendő helyén, akkor hogyhogy nincs lefolyó is kiépítve, hiszen ami bejön, annak ki is kell mennie!

Ha meg azt is ki kell építeni, akkor már nem tart semmibe lerakni még egy csövet!...

2014. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Panelházban bevett szokás, hogy 10 lakás egymás alatt ugyanabba a lefolyóba van bekötve. Valójában nem oszt, nem szoroz a lefolyó szomszédosítása, adott esetben neked is nagyon jól jöhet egy hasonló akció, persze az utolsó fillérig ő fizet mindent, ha festeni kell azt is.


Te meg mondjuk a fürdőszobai lefolyót kötöd az övére :)

2014. jan. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!