Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelben lakunk (család). A...

Panelben lakunk (család). A felettünk levő lakást lejárólapozták. Nyilvánvalóan szakszerűtlenül, mert amint közlekednek rajta zuhog, döng. Mit tudok tenni (törvényesen), hogy ez az állapot megszűnjön (vagy legalább jelentősen javuljon)?

Figyelt kérdés
Rendkívül nehéz viselni, még akkor is, ha csak kevés a mozgás odafenn. És nem mindig kevés. Bármiféle intézkedést nehezíti az, hogy nem is a tulaj lakik a lakásban, hanem albérlők (vagyis a tulajjal való kapcsolat felvétele nehézkes).
2014. jan. 4. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Hát törvényesen semmit se tudsz tenni. Nem véletlenül találták ki anno a panelekbe a melegburkolatokat (linóleum, padlószőnyeg), de ez manapság a kutyát nem érdekli már.


Nem muszáj nektek a tulajjal felvenni a kapcsolatot, kérjétek meg a bérlőket, hogy vagy puha papucsban járjanak, vagy rakjanak le szőnyegeket a lakásban. Persze nem kötelesek ezt a kéréseteket teljesíteni. Mint ahogy valószínűleg a tulaj sem fogja felszedni a követ a lakásban.


Ha semmi se működik, én a saját lakásom plafonjára rakatnék zajszigetelő lapokat.. nem olcsók, de a nyugodt pihenés érdekében lehet, megérné.

2014. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kovpet ***** válasza:
Először a bérlőkkel beszélj. Utána a tulajjal. Ha nem javul a helyzet, akkor kérj birtokvédelmet a Jegyzőtől, ő az illetékes.
2014. jan. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönet a hozzászólóknak (válaszolóknak) - az eddigieknek, és az (esetleges) majdaniaknak. - a kérdező
2014. jan. 7. 01:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Hali! Sikerült valamit előre haladni? Budapesten laksz(kerület?)? Én is voltam ilyen helyzetben, felettem 4 fiatal lakott, szörnyű volt:(
2014. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocs' de mostanában nem néztem ide. Az a helyzet, hogy mostanában kevesebb a mozgás odafenn (szerencsére) - keveset tartózkodnak itt (az hallható, ha itthon vannak - nagyon hallható). Másfelől valszeg a tavasztól én már nem is leszek ebben a lakásban (Ősszel jöttem - tavasszal megyek. Akik maradnak, azok majd intézkedhetnek, ha akarnak - bár az őszt megelőzőleg is inkább tűrtek, minthogy valamit lépjenek - mert ugye az olyan kellemetlen, meg ciki - szólni a felettünk lakóknak.
2014. febr. 21. 12:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Dupla bocs' - az kimaradt, hogy a helyszín : Győr
2014. febr. 21. 12:48
 7/7 A kérdező kommentje:
még kieg..... Régen is volt itt is szintén nehéz időszak, és itt is (felettünk) főiskolások voltak, akkor többször fel is mentem - olyankor mindent megígértek, de nagyon hamar megszegték általában. Mindig volt (hivatkozási alapként)valami "megünnepelni valójuk" - ami hát ugye nem egy "csendes műfaj".Buli bulit követett. Sokat tűrtünk. Aztán egyszer csak megszűnt.(Szerintem kirúgták őket a suliból - vagy más okból távoztak a lakásból).
2014. febr. 21. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!