Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aluvezeték és rézvezeték...

Aluvezeték és rézvezeték összkötése?

Figyelt kérdés
kicseréltem a panellakásban a vezetékeket 0,75-ös rézkábelre+ a földelést is behúztam minden konnektorhoz. A fázis és a nullvezeték nem probléma, a kismegszakítóig jön a folyosói villanyórától a vastag alu (ez vastagabb azoknál is mint ami a lakásban volt alukábel) a megszakító másik vége meg már rézkábel. Viszont a földelés ("vastag bejövő piros") és a behúzott 0,75-ös zöldsárga réz még megoldásra vár. Hogyan lehet ezt frankón összekötni? sorkapocs?

2014. jan. 6. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
sorkapocs bizony, ha osszecsavarod oket, szepen megeszik egymast.
2014. jan. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán léptél előre, ha a gyári 1,5 mm2-es alumínium vezetékeket 0,75 mm2-es rézre cserélted! Kb. adtál egy hatalmas pofont a szarnak! Ugyanis a 1,5-es alumíniumnak 13 A a terhelhetősége, a 0,75-ös réznek pedig 10 A.

Persze ha vékonyabb alumínium volt, akkor elnézést kérek, de 1,5-nél kisebb alu nem volt szabványos már 30 éve sem!

2014. jan. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

aha, asszem tanulópénz. Kicsit nekem is kevésnek tűnt, de itt ugye kompresszor nem fog úgyse menni, mindenesetre a konyhába és a fürdőbe kicserélem vastagabbra.

megmértem pontosan, 2 mm-es aluvezeték volt :) A bejövők meg ennél is vastagabbak egy kicsit.

Na de annyira nem vészes a helyzet, nem olyan sok van


Szóval milyen vastagot tegyek akkor helyére?


Összekötőtippeket köszönöm!

2014. jan. 6. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy rövid távon/kis áramnál nem csinál nagy galibát, már az is elég ha rugós összekötővel húzatod össze!


Ha a rezet befuttatod ónnal, már jó vagy!


"Az üzenet küldője: Jabberwocky

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 19:01

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Aluvezeték és rézvezeték összkötése?

"Nem igazán léptél előre, ha a gyári 1,5 mm2-es alumínium vezetékeket 0,75 mm2-es rézre cserélted! Kb. adtál egy hatalmas pofont a szarnak! Ugyanis a.."

Az üzenet témája: Nem igazán léptél előre, ha a gyári 1,5

Az üzenet szövege: Szevasz!


2-es rézzel azt hiszem már semmi gondom nem lesz.

Z."


Szigeteléssel, vagy anélkül? :D

2,5 mm2-es lehet az (annak kb. 1,8 mm az átmérője), azon már mehet 21 A.

2014. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sorkapoccsal meg vigyázz, nekem is van itthon egy halommal, aminek réz a belseje!

:)

2014. jan. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Földelésnak 0,75-ös réz? Az nagyon vékonyka. Léteznek olyan EPH összekötők amikkel ezt gond nélkül meg tudod tenni. Amúgy a réz-alu összekötésre figyelni kell nagyon. Én azt javaslom (mivel a bejövő földelő alu vezető elég "vastag" ahogy írod) vegyél EPH összekötőt és abba be tudod kötni a vastag alut és a vékony rezet (persze olyat vegyél ami Cu-Al-es azaz mindkét vezetőre jó). A 0,75-ös földelő vezetőt meg cseréld ki normálisra.
2014. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!