Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi bérházaknál műanyag...

Régi bérházaknál műanyag ablak beépíthető a fa tokba?

Figyelt kérdés
Több helyen olvastam erről, hogy a nagy rombolás elkerülése végett beépíthető az új ablak szárny a fa tokba, amennyibe annak állapota még kielégítő. Hangszigetelő ablak kellene, ami azért a hőgazdálkodásba is besegít. Ennek köztudottan nagyobb a tömege, mivel több rétegben használnak fel üveget a készítéskor. Tudnátok tapasztalatokat, árakat és ablakosokat írni, akik ilyeneket csinálnak? Milyen munkafolyamatokat takar ez pontosan? Két átlagos utcafronti pesti bérházas ablakról lenne szó. Előre is köszönöm.

2014. jan. 11. 19:49
 1/6 karamba ***** válasza:

Igen, megoldható, hogy a régi fakeretbe kerül beépitésre a az új műanyag ablak. Ugyanakkor arra készülj, hogy így az ablakkal ellátott felületed mérete oldalanként több cm-re is csökkenni fog.

Ha ezt a megoldást választott, előtte a régi faablaktokot mindenképp újítsd fel, és mázold le tisztességesen, mert utána már nem lesz lehetőséged rá becsülettel megcsinálni.

2014. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi 2 éve csináltattuk így,jelenleg még nem bántam meg,hogy a fa tokba lett belerakva.
2014. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a fa keretre ráhelyezik a műanyag ablak keretét és nem csak a pántokat, amelyek a szárnyakat tartják és azért lesz kisebb az ablak is. Jól mondom?
2014. jan. 12. 15:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, mennyi volt a beépítés költsége nektek?
2014. jan. 12. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Zárójelben: ha a bérház legalább helyi műemléki védettség alatt áll, akkor nem lehet mókolni.
2014. jan. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a miénk nem áll műemlék védelem alatt, ugyanis elég lepusztult és sok műanyag ablakot láttam már ott.
2014. jan. 13. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!