Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudnánk hangszigetelni...

Hogy tudnánk hangszigetelni egy szobát egy családi házban?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet hogy 8 éves korom óta dobolok és "függő lettem". Itt kezdődnek a problémák:D Tesóm most fog érettségizni tavasszal és ha én elkezdek dobolni az egész ház zeng, nem lehet tanulni. De nekem ez az egyetlen szórakozásom, plusz rengeteg pénzem van már a dobfelszerelésemben. Szüleim hál' Istennek hajlanak a hangszigetelésre csak az a probléma hogy jelenleg egy elég kis szobában van a dobom az alagsorban (éppen befér a dob plusz egy ember), szóval ha azt szigetelnénk tuti nem férnék be. A második opció a saját szobám lenne csak sok az ablak és közel van tesóm szobája így aztán ez nem feltétlenül kivitelezhető. A harmadik (és szerintem az egyetlen értelmes), hogy dupla férőhelyes garázsunk van, és az egyiket nekem adná Apa. Úgy oldanánk meg hogy gipszkartonnal húzunk egy választó falat és az egyik részt le lehetne szigetelni. A probléma annyiban áll hogy vasbenton a födém, és nem tudjuk hogy hogy lehetne megoldani úgy hogy ne vigye át a rezgéseket. Ha valaki ért hozzá, vagy van ismerőse aki ért hozzá annak a segítségét elfogadnám:) 16/F

2014. jan. 12. 23:30
 1/2 anonim válasza:
Hiába hangszigeteltének a dob szobát, esetleg úgy hogy a másik szobákat is hangszigetelnétek. De az lenne a frankó erre egy külön "stúdiót" építenétek a kert végében és azt leszigetelni a nagy hellyel fél tetős könnyű szerkezetes épületet. Most mondok valami első hallásra nagyon hülyén fog hangzani de lehet venni ilyen beton garázsokat kb 200ft és az be tennék neked egy lebetonozott alapra és le szigetelnétek ajtó van rajta áram be van kötve tömbnyire meg az megoldható és egy dobnak meg esetleg 2 kitárnak bőven van hely. És azt a kis épületet is lehet csinosítgatni. hangszigetelés nem nagyon ajánlom mert tökéletes úgysem lesz. De pár szakértő válaszát vád meg!
2014. jan. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a telek 100%osan be van építve, és az ilyen házakhoz már engedély kell amit így nyilván nem kapnánk meg:D sunyiban meg nem lehet mert a felső szomszéd tuti felnyomna minket..
2014. jan. 13. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!