Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házfelújítás milyen árral...

Házfelújítás milyen árral számolható?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy egy régi ház teljes felújítása: alászigetelés, alapmegerősítés, új tetőszerkezet, födém, nyílászáró csere, homlokzati szigetelés, válaszfalak áthelyezése (pl. WC/fürdőt áthelyezni a nyugati oldalról a keletire, terasz, új konyha, fűtésrendszer nagyjából milyen árral számolható? Szóval egy totális kibelezésre gondoltam.

A ház vegyes építésű, 92nm, jelenleg nyeregtetős.



2014. jan. 14. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Csak az alap megerősítése kb 10 000.-Ft méterenként. Ha mondjuk van kb 40 fm falad, az 400 000.-Ft. Ennyiért szerintem elbontják és elhordják az egészet. Ha nem kötődsz érzelmileg erősen a házhoz, akkor érdemesebb eldózeroltatni és építeni egy újat. Kérj be környékbeli iparosoktól ajánlatokat a fenti munkálatokra. Új ház építése kulcsrakészen, anyag+munkadíj kb 125 000.-Ft/m2.
2014. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem annyiba kerül, hanem 200-225ft/m2. Legalsó határ a 180 ezer ft. Ha tényleg annyiba kerül, amit írtál, akkor nem volna kérdés, hogy nincs értelme. Ezért jött szóba a b variáció, a felújítás. Véleményed szerint így milyen négyzetméter árra kellene számolnom totális kibelezésre?
2014. jan. 14. 16:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyi mindent szeretnél, akkor egyszerűbb bontani és újat építeni.
2014. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Energetikai szempontokból is érdemes megvizsgálni a házat, mert vannak olyan dolgok, amiket igencsak nagy pénzráfordítással lehet megoldani.

Pl alap víz+hőszigetelés, ami a régi házaknál nem volt szokás, és ha ez nincs normálisan megcsinálva, akkor eleve nincs értelme bármit is felújítani, hiszen hőhidas állandóan (szemmel nem látható, de energetikailag éreztető) vizesedések lehetnek, ami ugye télen jelent gondot.

Ennek a kivitelezése milliókban mérhető..

Attól hogy valami szép és új lesz, attól nem biztos hogy "megéri azt a rengeteg pénzt" ami bele lett ölve.


Én is azt javaslom, hogy le kell bontani, és egy saját igényeknek meg felelő újat csinálni.

Szinte ugyan ott lennél, mintha ezzel a régivel vacakolnál.

Ekkora beruházásnál általában nem kell hogy számítson plusz 1-2 millió többlet költség, mert ahogy írtad, csak a négy fal meg az alap maradna, az meg kb 2-3 millióból meglenne, és normálisan egyfajta anyagból lenne minden fal.

Vályog, Sóskúti kő, ezek hőszigetelése amúgy sem ajánlott.

Vagy csak nagyon drága anyagokkal.

És több kivitelezőt is meg kell kérdezni, mindenki más árakon dolgozik.

Én 8 évig dolgoztam építő iparban ácsként, mi átlagban 2500ft-ért csináltuk a tetőket, mások meg ugyan azt 4500ft-ért..szóval érdemes körbenézi több helyen.

2014. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te válaszod is. Mindenben igazad van, de azt már régóta tudom, hogy 70centis alapja van a háznak, ami nincs felvizesedve. Csakis ezért gondoltam arra, hogy fel lehetne újítani, mivel a mi igényünk hasonló kialakítású házban 24 millió lenne. Több irodában jártam a tervrajzzal, de sajnos ezalatt nem kaptam árat. Véleményed szerint ez 12-14 millióból "tip-top" ra fel lehet újítani, vagy az nagyon karcsú? Mivel tél van nem kezdtünk bele semmibe, de puhatolózom minden irányba.

Köszi!

2014. jan. 15. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyelj!


Ha mindent fel akarsz újítani, ahogy írtad, mi marad? A falak. De még azokat is újra kell vakolni, stb...


Lényegében a felújítás/bontás újra építés között lehet 10% árkülönbség.


Használati, energetikai szempontból viszont egy új házzal sokkal jobban jársz.

2014. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 125 000.- nem házszám volt, simán kihozható annyiból.

(Földszintes téglaház, fa födém, gk válaszfalak, radiátor+padlófűtés, körös-körül szigetelés, csillárok, szerelvények, szaniterek nélkül, burkolva és festve.)

A 180-200-220 már eladási ár, ami tartalmazza a beruházó "tisztes" profitját is.

2014. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra szavazok, hogy lökjétek szét, és egy újat a helyére!
2014. jan. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 futár 1 válasza:
Nem értek hozzá,de szerintem egy új házzal jobban járnátok!
2014. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazatok volt! Eljött egy építész és mondta, hogy ez sajnos ugyanott volna, mint egy új ház. Köszönöm a segítségeteket!
2014. febr. 16. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!