Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lapradiátor és lapradiátor...

Khepera kérdése:

Lapradiátor és lapradiátor között van-e lényegi, különösen nagy eltérés? Gondolok itt arra, hogy kíváncsi vagyok, hogy milyen márka a Fix Trend?

Figyelt kérdés

Gondolok itt árbeli különbségekre.

Elég olcsón találtam Fix Trend lapradiátorokat és kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra és a véleményetekre. Most csináltatom otthon a központi fűtést és a radiátor vásárlásnál tartok.



2014. jan. 16. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő árban találtad, vedd meg.

Általában én barkácsáruházban veszek radiátorokat, az elmúlt közel évtizedben még nem jött rájuk panasz.

2014. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezek szerint akkora lényegi különbség nincs lapradiátor gyártó cégek terméki közt? Mert több 1000 forintos különbségek vannak ugyanazon nagyságú termékeknél...
2014. jan. 17. 08:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen vannak különbségek. És ezek az árakban is jelentkeznek. Nem mondom, hogy egyenesen (illetve fordítottan) arányos a radiátor ára és minősége, de azért megfontolandó a dolog. Van pl. belülről zománcozott radiátor is. Nem rohad olyan könnyen, és nem iszaposodik tőle a rendszer. Persze nem is olcsó. Én így látatlanban a Dunaferr radiátorokat ajánlanám ár-minőség szempontjából. Már ha még létezik egyáltalán.
2014. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Érdemes arra is gondolni, hogy nem mindenhol előnyös a lapradiátor. Pl. kis vízterű, zárt (ezáltal gyors és jól szabályozható) fűtéseknél kifejezetten előnyös. De nagy vízterű, lassú rendszereknél (nyitott, gravitációs, esetleg mindkettő) már nem biztos, hogy a legjobb választás.
2014. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hogy mekkora különbség van a minőségükben, azt nem tudom, de általában a "névtelen" gyártó barkácsáruházi radiátorára hosszabb a garancia, mint egy nevesebbére.
2014. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, azt kell megvenni amelyik a legnehezebb, mert abban van a legtöbb anyag. Egy kaptafára készül az összes radiátor, ami sztem a legjobb az a VOGEL de az más árkategória az olcsóbbak nem tudnak min spórolni csak az anyagon, azt hagyják ki belóle.
2014. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólását és a véleményét. Ennyivel tartozok minimum :)
2014. jan. 22. 09:18
 8/10 gyuurmaa válasza:

Hatalmas a külömbség a radiátorok között ugyanaz a méretű

radiátor a dupláját is fűtheti főleg a kissebb méreteknél,

ezért van mindegyiknek kalóriatáblázata. a STÁR felét fűti

a Dunafer-ének 600x600-nál ez fix.

2014. jan. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, nem akarom a Start védeni, de valamit elnézhettél, mert a Star 600*600 90/75 foknál 1438 W, a Dunaferr ugyanilyen paramétereknél 1349 W.
2014. jan. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gyuurmaa válasza:

Igazad van teljes mértékben 90 fok-nál,de a gyakorlatban a fűtési átlaghőmérséglet a mérvadó,valami miatt kissebb hőmérségleten már nagy az eltérés a dunafer javára. Még egy érdekes tény fűtéssel kapcsolatban,nyomott rendszernél,osztó-gyűjtő utólsó bekötésénél mindíg lomhább a víz nem tudom mi miatt ide nagyobb radiátort rakok fel.

A lustább szerelők ha állítható a osztó-gyűjtő,akkor ott,ha nem akkor a torlóknál állítanak vissza a radiátoroknál.

Érdekesség a radiátorokat egymáshoz is össze kell állítani

így lehet optimalizálni a fűtést,ezt a szerelők soha nem

teszik meg, sokszor fél napos munka, van egy optimális hőfok a bemenő,és kimenő víz között.

2014. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!