Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan szigeteljem le a...

Hogyan szigeteljem le a részben föld alatti, terasz alatti helyiségemet, amit kazánháznak akarok használni?

Figyelt kérdés
Egyik oldal maga a ház föld alatti része, második oldala kültér, de kb 2/3ban föld alatt, 3-4. falának fűtetlen szomszéd helyiségei vannak. Teteje (kb 30cm) beton gerenda és tálca, majd salak és kockakő, ami a terasz járófelülete.

2014. febr. 4. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem túl szerencsés megoldás a belső szigetelés, de ebben az esetben azt javasolnám.
2014. febr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam rá, pláne mert gipszkarton előtét falat is akartam csinálni (ronda, és hullámos a felület). Abba nem tartana semmiből még a szigetelést is belerakni...


Viszont kivétel nélkül szinte mindenhol azt olvasom, hogy az nem jó, meg energetikus is azt mondja inkább kívülről...


Lehet, h egyenlőre hagyom, aztán majd mikor a házat szigetelik kívülről, akkor kiásom kétoldalt (mert akkor már a szomszéd helyiséggel együtt lesz), 3. oldal nyitott, azt lehet kívülről, 4. meg maga a ház föld alatti része, az kimarad.

2014. febr. 6. 06:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is energetikus vagyok (bár jelenleg nem dolgozom a szakmában), és én is a külső szigetelést preferálom. Csakhogy a te esetedben ez akkora munkával és ráfordítással jár, ami nehezen térülne meg.
2014. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!