Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hangszigetelésre jók?

Hangszigetelésre jók?

Figyelt kérdés
Panelt tervezünk első lakásnak venni. Szerintetek zajszigetelésnek valamelyest jó, ha a padlószőnyeg alá való alátétet (nem tudom milyen anyag, de 8 mm vastag) veszek, és arra egy 20-22 mm vastag padlószőnyeget teszek? Számít ez?

2014. febr. 6. 21:09
 1/8 medve5 válasza:
Sokat.Az alattad lakó örülni fog neked.
2014. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Panelban a hangok inkább a falon keresztül áramlanak, nem sokat számít, hogy a padlón mi van, de azért nem hátrány, ha azt is leszigeteled.
2014. febr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem örül:) Szeretek jóban lenni a szomszédokkal, a leeső dolgok legalább nem hallatszanak le:D De fontos hogy a léghangokat szigeteljem, nem tudom mennyit segít. A falakat nem igen tudom leszigetelni, az egy vagyon, és helyveszteséget is okoz, ami egy pici 50-60 nm-es panel lakásnál nagy érvágás:S
2014. febr. 6. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Sok függönnyel a hangot is csodálatosan lehet csillapítani. Csodát tesz a tojástálca. Emlékszem még az átkosban sok fiatal a garázs tetejét szigetelte, hogy bulizhassanak. Ez nem hülyeség. Csak 2.5 cs-t vesz el. Például, ha egy kisebb szobát körbeburkolnál olyan lenne , mitha süket szoba lenne . Elnyeli a hangokat. Ennél olcsóbb hangszigetelés nincs. Ha betudod szerezni. 30-as tálca.
2014. febr. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A tojástartót azért kihagynám, cseppet sem igényes megoldás:) Az a 3 cm-nyi anyag nem tudom mennyit használ, nem találtam neten semmilyen leírást. Most az albérletemben tudom hogy a laminált padló alatt az a fólia van csak amit le szoktak rakni, az 2-3mm, semmit nem ér. Hallom a szomszéd tv-jét. Elég gáz, mert nem üvölteti szerintem (folyosóra nem hallatszik ki), most menjek le hozzá állandóan? :( Utálom a panelt, de épp eszű áron más sajnos nincs:S
2014. febr. 9. 22:16
 6/8 anonim válasza:

Sokat nem segít, bármit is teszel a padlószőnyeg alá.

Sajnos 15 évnyi tapasztalatból mondom ezt. A volt felső szomszédunk macskáinak a rohangálását tisztán hallottam, meg azt is ha kihúzott egy nyikorgósabb fiókot. És ott a folyosó köves volt, a szobák vagy padlószőnyegesek vagy laminált padlós, már nem emlékszem. Szóval vegyes, de minden szobában tisztán hallottunk mindent.

Minden zajt nem lehet kiszűrni sajnos, ez függ a szomszédtól is, hogy mennyire van tekintettel másokra.

2014. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valamit csak lehet tenni:-)
2014. febr. 11. 13:06
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez milyen lehet?


[link]

2014. febr. 11. 21:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!