Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fal hangszigetelését hogyan...

Fal hangszigetelését hogyan tudom megoldani olcsón, házilag?

Figyelt kérdés

A parafa tapétáról már hallottam, de az igen drága.

Igaz, hogy a hungarocell nem szigeteli a hangot, hanem inkább, mint egy membrán még fel is erősíti?

Ötlet valami olcsóbb megoldásra? Nem tojástartóra gondoltam, de esetleg, mint a háztartási gépek doboza felragasztva, arra tapéta? Hát elég gagyin hangzik a dolog, de nagyon nincs pénzem normális felújításra :(



2014. febr. 11. 07:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. A hungarocell, nikecell és hasonló préselt műanyagok nem hangszigetelők, mivel zárt rendszer. Olyat kellene kitalálni, amiben vagy ami felületén a hanghullámok össze-vissza cikáznak, kioltsák egymást, elnyeli a hangokat. Attól függ mekkora felületeken kell szigetelni.
2014. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet hülyén hangzik, de létező dolog. Beáztatott hullám ill. újságpapír pépesítve, falra feltapasztva, rusztikus felületet ad, de mintázható is különféle eszközökkel, és festhető felületet ad. Már személyesen találkoztam vele, ezért írom le, nem hülyeség, és nem is hinnéd, milyen jól meg lehet csinálni, ha van kézügyességed. Persze ez belső szigetelésként funkcionál, és meglepően keményre szárad.
2014. febr. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jól hangzik :)
2014. márc. 4. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!