Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszobába tényleg speciális...

Fürdőszobába tényleg speciális vízmentes lámpa kell vagy csak így akarnak lehúzni?

Figyelt kérdés
Én még életemben nem hallottam olyat, hogy áthúzott volna a zuhanyzóba vagy a fürdőkádba a mennyezeti lámpa és megrázta volna a békésen fürdőzőt. Nyilván nem teszem a konnektort a fürdőkád mellé, és hót vizes kézzel se állok neki égőt cserélni meg a zuhanyrózsával se állok neki a lámpabúrát pucolni. Nincs ez egy kicsit túlspilázva? A vízálló lámpa meg a konnektor kb minimum 5ször annyiba kerül.... Szerintem ha normálisan van megcsinálva a villanyszerelés, akkor felesleges. Vagy tévedek?

2014. márc. 28. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nekunk sima egyszeru lampaink vannak.
2014. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Mostanában előszeretettel akarnak rásózni az emberekre 5x drágább terméket, megmagyarázva, hogy az a legjobb, legbiztonságosabb. Én ezen csak nevetek, és amikor nekem is tavaly említették a vízálló konnektort, és lámpát a férjem szépen leállította őket. Elmondta, hogy ha van megfelelő szellőztetés a fürdőszobában,(elég ha az ajtó nyitva van) akkor semmi baja nem lesz az embernek ha sima lámpa és konnektor van. Ha ez gond lenne, akkor szabály lenne erre, és nem lehetne a fürdőszobába konnektort és sima lámpát beszerelniük az építkeztetőknek.


Egyébként Angliában szigorúan veszik ezt is mint minden mást. Pl: Angliában magában a fürdőszobában sok helyen nincs villanykapcsoló, hanem csak egy madzag van amivel kapcsolhatod a villanyt. Maga a villany sima egyszerű nem vízálló. Viszont konnektor sincs a fürdőszobában.

2014. márc. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ami a szabvány előírás, hogy LAKÓHÁZAKBAN az időszakosan nedves-párás helyiségekben, csak kívülről, 2 pólusú (2 sarkú... fázis és a nulla-vezetőt is egy-időben megszakító) "102" kapcsolóval kapcsolható világítótest szerelhető.

az, hogy ez milyen védettségi fokozatú legyen (pl. IP-44 csepegő, fröccsenő víz ellen védett), csak ajánlott, de lakóházakban, nem kötelező alkalmazni. (más a helyzet közintézményekben, munkahelyek zuhanyzóiban stb.)

2014. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Msz 1600-1 2.43 szerint:

"Időszakosan nedves az a helyiség, amelyben - rendeltetésszerû használat esetén - a levegő relatív nedvességtartalma csak rövid időre haladja meg a 75%-ot, ill. időszakosan pára- vagy gőzképződés ill. nedvessség-lecsapódás keletkezik, a helyiség azonban gyorsan kiszárad.


Megjegyzés:

Időszakosan nedves helyiségek pl. a lakások fürdőszobái és zuhanyozófülkéi, a lakások konyhái stb...."


MSz 1600-3 6.3.2:


"Fürdőszobákban a 3. sávban, valamint más időszakosan nedves helyiségekben, a padlótól számított 1 m magasság fölött víz behatolása ellen nem védett kivitelű csatlakozóaljzatot is szabad alkalmazni, ha az érinthető részek teljesen nem nedvszívó szigetelőanyagból készültek.


Megjegyzés:

Az 1 m magasság alatt létesített csatlakozóaljzatok védettségi fokozata a 3.2. szakasz szerinti legyen.


forrás: [link]


ftp://host-81-94-241-202.satelit-kft.hu/AiDisk_a1/Viki/Mv%C3%A9d/Egon%20aj%C3%A1nd%C3%A9k/Munkav%C3%A9delem/%C3%96sszes%20t%C3%A9tel/Jogszab%C3%A1lyo1%20villamoss%C3%A1g.doc

2014. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek szerint jól sejtetettem....
2014. márc. 28. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

msz 1600 már nem hatályos, de jobb a szövege, mint az újnak .

idézetedből kimaradt a lényeg, a biztonságos távolságok, milyen távolságtól milyen védettségű szerelvényeket szabad alkalmazni. így a villanyszerelők lehet, hogy megfelelően szerelnek, ha ezeket figyelembe vesszük!

a kérdezőnek érdemes a linket és rajta a rajzokat tanulmányoznia!!

2014. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát tudja a fene, attól is függ, hogy saját házról van-e szó, vagy társasházról.

Saját példánk, bár eléggé szélsőséges. Emeletes panelházban lakunk, és a felettünk lakó majdnem havi rendszerességgel áztat el bennünket de annyira, hogy a falról - különösen a vezetékek mentén nedves a fal, a földön majdnem bokáig gázolunk a vízben (még a szobákat is elárasztotta, pedig a vizesblokk és a szobák között van az előszoba. A falon van a lámpabura, és abban is volt jócskán víz, na ilyenkor nem jó a kapcsolóhoz érni. Szerencsére szerintem nem ez az általános.

2014. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!