Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy szedjem le a plafonról a...

Hogy szedjem le a plafonról a glettet?

Figyelt kérdés
Régi vályogház, a plafonról nem tudom rendesen leszedni. NYomokban fentmarad. Annyira eszesek voltak, hogy a mészrétegre lett glettelve. Le volt málva a mészrétegig a glett, a falról leszedtem, a fal már tiszta, a tapasztás látszik, de a plafonnal nem boldogulok. Próbáltam gereblyével, villával, lombsrptűvel. A falról spaklival meg kőműveskalapáccsal szedtem le. De plafon így nem jó. Valami tipp? Csakis meszelni szeretnék, az alja meg nem tapasztás, hanem méwszhabarcs, de olyan 50-60 cm-ig, utána tapasztás.
2014. ápr. 21. 00:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem miért kell erőltetni leszedni azt ami tökéletesen ragaszkodik. Mi azt kaparjuk le ami időzített bombaként hat (pl. egy enyves réteg dipó alatt) vagy ami le akar jönni. Ennyi erővel a vakolatot is leszedhetnéd, hiszen minek az oda. Ha meszelni szeretnél így már nem muszáj meszes glettet használnod, jó a széria is. Csak arra figyelj, hogy diszperziós réteg ne nagyon legyen közötte. A gletten jól megáll a mész, nem kell vakolat neki. Annál jobban kivörösödik.


Egyébként lehet mészre glettelni, a szakmai zsargon ezt sehol nem tiltja. Más kérdés, ha eleve gyenge volt a mész alatta, mert bmár vagy 20 réteg volt a falon. No, akkor kaparás amennyit csak lehet.

2014. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Áll, áll, de darabokba lejött. Elég pocsékul nézne így ki. Leglettelni meg nem fogom, mert mondjon bárki bármit, próbáltam már mészre glettelni, tapasztani, és nem lett jó vége. Felválik, egy kis nedvesség és le is dobta. Míg ha nincs glettelve, vígan bírja a vizet. Azért szeretném leszedni, hogy későbbiekbe ne púposodjon meg, mert meg fog ahol glett van. A glettrétegig tökéletes volt a 70 éves meszelés, a felett meg 2-3 tenyérnyi darabokba tudtam leszedni, spaklival. De a glett áll rajta hellyel-közel. Jobb lesz, ha leszedem. Csak nincs ötletem. Amúgy nem sietek, ráérős típus vagyok :D
2014. ápr. 23. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!