Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyiségi kérdésben segítene...

Mennyiségi kérdésben segítene valaki?

Figyelt kérdés
a festéket tudom mennyi kell de glett, flexi ragasztó, aljzatkiegyenlítő, fugázó ezeket nem. flexi ragasztó és aljzatkiegyenlítő kb 6 nm-re, fuga ugyanekkorára, glett durván 150 nm-re kéne
2014. máj. 8. 12:17
 1/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
Azt gondolom azért nem kapkodnak a válasszal, mert ha mondjuk elmész az OBI-ba, ott szinte minden ilyen anyagon rajta van a használati utasítás és a kiadósság is! Ráadásul tudni kellene fugavastagságot, mennyire egyenetlen az aljzat, mert akkor az aljzatkiegyenlítők között is van különbség, hogy milyen vastagon lehet teríteni stb. Egyébként az ottani eladók is tudnak talán tanácsot adni és akkor ott helyben dönthetsz, mert forintok is múlhatnak ezen!
2014. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Glett: 1 * 25 kg, aztán majd veszel még, ha elfogy. Meghatározó a fal minősége és a Te tudásod.

Flex ragacs: 1 * 25 kg, ennek elégnek illene lennie, ha egyenes az aljzat.

Kiegyenlítő: 1,6 kg/m2/mm Számolj!:) Ehhez kell 1 l mélyalapozó is.

Fugázó 1 * 5 kg Ebből nyilván marad valamennyi, de nincs sok választásod...:)

2014. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat :) kedves első, igazad van, nem írtam le a falak és az aljzat minőségét és fajtáját. panel tizedik emelet beton minden. a falak épek, a tapétát leszedtem, lecsiszoltam. csinálok egy alapozófestést, aztán leglettelem. utána meg majd elvileg kétszer festem színre. vettem két 5kilós glettet, egy 14 literes festéket. a fugából most van 2 és 8 kilós a praktikerben, nem tudom a 2 kilós elég lenne e. aljzatkiegyenlítőből apum azt mondta hogy az egész lakásra elég lenne, már a 25 kilós mert ugye kisebb nincs gondolom. flexi ragacsból meg nem baj ha van, mert a fürdő és a wc is járólapozva van, ha pótolni kell legalább lesz. :) a konyha durván 6 nm de ez nagyon felfele kerekítés. amúgy olyan 4-4,5 de ha törik a járólap legyen pótlásnak meg L alakú a konyhánk meg az egyik sarokban ott a főszellőző csatorna is, így elég sok a sarok benne. a tudásom annyi hogy egyszer egy vályogházat már felújítottam szinte semmi segítség nélkül. csak a konyha burkolást csinálta szakember, annál meg ott voltam, láttam mit hogy csinál. talán mivel a beton egyenesebb, simább így könnyebb dolgom lesz. :) köszönöm a segítséget. :)
2014. máj. 13. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy a két 5 kg glett elég lenne 14 L festék alá, hacsak nincs jóval több festék, mint fal.

Fugából a 2 kevés (kivéve 60*60 lapok 2 mm fugával), a 8 sok.

Aljzatkiegyenlítőnél van minimális vastagság is, erre kellene figyelni. (Általában 3 mm, ez * 6 m2 =18, *1,6 kg és máris kiderül, hogy a 6 m2-re is szűkösen elég.) Panelban még soha nem kellett aljzatkiegyenlítőznöm, szerintem Te is kihagyhatod.

A ragacs maradékával ne legyenek vérmes terveid, nem biztos, hogy maradni fog pár maréknál több.

2014. máj. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
azért a két 5 kilós glett mert apum azt mondta ne vegyek 25 kilósat. így lett két 5 kilós, bár elég szépen glettelek szakember szerint amit csiszolni se nagyon kell. párommal próbáltunk számolgatni hogy mégis miből mennyi de pontosan sehogy nem lehet. festékből is majd veszünk még mert úgyis kell de egyelőre nem akartunk annyit venni mert nem tudom hova pakolni, így csak az előszoba fürdő wcre elég festéket és glettet vettünk.
2014. máj. 15. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!