Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szag/páraelszívó telepítése?...

Szag/páraelszívó telepítése? Régi ház esetén.

Figyelt kérdés

Nemrégen költöztünk egy régi építésű tömb házba, ahol nincsenek szellőző rendszerek/nyílások.Jelenleg konyhát újítunk fel, és mivel elég sokat főzünk (hobby) szeretnénk egy elszívó rendszert. A gondunk csak az hogy a fal rettenetesen vastag és a kifúrásához is engedély kellene. (lakóközösség bele egyezése stb.) így ez kb. lehetetlen.

Az egyetlen lehetőség ami eddig eszembe jutott hogy: Jelenleg még gáz üzemeltetésű fűtés van, az ki lesz kötve, és a kémény bevezető nyíláshoz lenne elvíve a rendszer csöve, és itt ventilátor felszerelve. Fölöttünk ha jól tudom egy lakás csatlakozik be a kéménybe.

Ez lehet megoldás? Valakinek valami jó tippje lenne?



2014. máj. 10. 11:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az ablak helyével történő "hülyéskedésről" az önkormányzatnak teljesen más véleménye van, mint Neked.

A 40 cm vastag fal átfúrása -mégha nem is feltétlenül gyerekjáték-, elég könnyen kivitelezhető feladat.

Ha beírod a keresőbe, hogy fal átfúrás, elég sok találatot kapsz.

2014. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen utána olvastam hát ha sikerülne "ennyire" egyszerűen jó lenne.

Nyílás záró cserét kell kérni azt mondták nekem. Akkor megrendelni az új ablakot, és ráfalazni hogy beférjen.

Vagy hívni egy üvegest és vágatni 1 lyukat az üvegre.

2014. máj. 13. 17:15
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem értelek.

Nyílászáró cserét csak műemlék-házakban kell kérvényezni, viszont ott se ráfalazás, se üvegfúrás nem játszik, de még falátfúrás sem.

2014. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Mivel régi ház néhol kevert fal (kavics téglatörmelék stb.) nem tudom lehetséges-e egyrészt, másrészt főfal amiről úgy tudtam tilos megbontani a szerkezeti stabilitását.

Az ablak meg csak egy ablak. De felkerestem már egy falvágással foglalkozó céget akik talán tudnak valami kerek információval szolgálni, nekem is sokkal egyszerűbb lenne.

2014. máj. 15. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!