Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Terasz aljzat készítés hidegbu...

Terasz aljzat készítés hidegburkolás alá? Továbbiak lent.

Figyelt kérdés
Teraszról fel lett szedve a régi hidegburkolás. Újra kell burkolni, de előtte az aljzatot rendbe kell tenni. Lejtést is kell adni a terasznak 0-30 mm. Mivel lehetne megoldani az aljzatot? A zsákos esztrich betonra gondoltam 0-4 mm szemcsenagysággal, de ezt nem tudom érdemes e vékonyan felvinni. Másik megoldás lehet a csemperagasztóval való kiegyenlítés, de ez meg 3 cm vastagon nem hordható fel, esetleg a terasz végén max 1 cm vastagságig. Véleményeket tapasztalatokat várnék.
2014. máj. 13. 18:02
 1/4 anonim válasza:

Esztrich betont nem érdemes ilyen vékonyan felvinni, berepedezik stb....

Én nem szarakodnék, ahol vastagon kell a csemperagasztó ott 2 rétegben vinném fel megvárnám amig megköt az elsö réteg aztán jöhet a második és meg is van a három centi.

Vagy fel se szedném a régi burkolatot hanem lekenném mapei tapadóhíddal (Mapei Eco Prim Grip) aztán simán a burkolásnál megadnám neki azt a minimális lejtést. Mindkét esetre alkamas egy jó minőségü csemperagasztó pl Murexin KGX 45, és az erkély szélére körbe rakjál vízvetőt.

2014. máj. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A burkolatot már felszedték, a régi ragasztó maradványai vannak az aljzaton jelenleg.Most valami komolyabb mélyalapozót keresünk a felületre. A két rétegű ragasztós előkészítés jó lehet, erre én is gondoltam, csak nem tudtam jó ötlet e. Az eredeti burkolat is lejtésben volt. Rámérek lehet nem is kell 3 cm lejtés. Egyébként 5 méteren kb mekkora lejtés kellene egy fedetlen teraszra?
2014. máj. 14. 08:24
 3/4 anonim válasza:
1 centi elég, ha túl nagy a lejtés akkor az már érezhető lesz rajta hogy hova lejt
2014. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. máj. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!