Miért penészedik a fal?
Kertesházban lakunk és miota szigeteltuk a ház homlokzatát a ház 4 sarka penészedik. A 4 sarok alatt azt értem hogy ha az egész ház alapját mint 4 szöget nézzük akkor a négyszög 4 sarkában van jelen a penészedés, emellett télen vagy amikor kinnt hideg van bennt meg fütünk az ablakokrol folyik le a viz ( mindegyikrol) a nyilaszarokat cseréltük de még a homlokzati szigetelés elott. A szigetelés elott semmi probléma nem volt.
Szoval miért penészednek a fösarkok a hazban? :(
Rossz, hőhidas a szigetelés, úgy látszik :( A hőhídaknál hidegebb van s kicsapódik a pára.
A magas páratartalom is okoz ilyesmit, de inkább akkor gondolnék erre, ha nem lenne rendesen szellőztetve s főleg, ha nagyobbacska építkezés lett volna a házban (nálunk bejött 40 tonna friss beton, mesélhetnék róla :D de akkor minden penészedett, 90% páratartalomnál. a sarkok penészedése sokkal inkább hőhídra utal).
Csak mert kompletten be van szigetelve egy ház és teljesen zárnak az ablakok, nem kéne penészednie. A miénk sem teszi, a többi jól szigetelt, nagyon jól záró nyílászáróval rendelkező ház sem. Ahhoz valami tervezési, kivitelezési hiba kell, hőhíd, vizesedés, a szellőztetés igen komoly hiánya...
Minden jól szigetelt házban ez a probléma, a hőhidas verzió a nyerő. A mienk új építésű, emeletes, fémajtókkal. A teljes házban rohadnak az ajtók... :(
A megoldás szellőző beépítése lenne, de az 1. hűti a lakást (ez a kisebb probléma), 2. nemcsak a levegő jön be, hanem a büdös is (nálunk a szomszédok dohányoznak, nem akarom egész nap azt szagolni).
Ha valaki egész nap otthon van, annak megoldás lehet a gyakori szellőztetés is, de mi egész nap dolgozunk, nyitva meg mégse hagyhatom a lakást őrzés nélkül.
Javíthat a helyzeten, ha az udvaron teregetsz (télen pedig szárítógéppel szárítasz), de minden párát termel, a fürdés, a főzés, még a wc is.
Szigetelés után gyakori ez a probléma. Egyrészt a sarkokat nem lehet szigetelni olyan jól mint a sima falakat, ezért ott hidegpontok alakulnak ki, amiken le tud csapodni a víz.
Védekezni ellene megfelelő szellőzéssel lehet. Ehhez be kell építeni megfelelő szellőzőket a falba, hogy kontrollálható legyen a légáramlás. A légáramlásnak folyamatosnak kell lenni, nem elég néha kinyitni az ajtót vagy az ablakokat. Viszont a folyamatos szellőzés télen, nyáron problémákat okoz, ugye vagy a hideg vagy a meleg jön befelé. Szóval ezért nem egyértelműen hasznos a falak szigetelése. A kicserélt nyílászárók is erősítik ezt mert azokon nem jut át levegő ha be vannak csukva, csak ha azokba is beépítésre kerülnek speciális szellőzők. Ha nyílt égésterű fűtőkészülék van a lakás légterében, akkor annak a levegőellátásáról is gondoskodni kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!